Hoşgeldiniz  

“150 yıl önce İstanbul Havalimanı’ndan iç hatlardan Mekke’ye gidiyorduk”

İkrar-HA1 | 20 Nisan 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

“150 yıl önce İstanbul Havalimanı’ndan iç hatlardan Mekke’ye gidiyorduk”

İKRAR – Yandaş Akit Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi AKP’li Gazeteci Hacı Yakışıklı katıldığı bir TV programında 100-150 yıl önce İstanbul Havalimanı’nın iç hatlar terminalinden Mekke, Sırbistan ve Varna’ya gidildiğini iddia edince programın diğer konukları da sosyal medya kullanıcıları da izleyenler de şaşkınlık geçirdiler. İstanbul Havalimanı 2019’da açıldı, İlk havalimanı 1928’de açıldı.

Gerici ve Laiklik düşmanı yayın politikasıyla bilinen Akit gazetesinin Ankara temsilcisi Hacı Yakışıklı, 100-150 yıl önce İstanbul Havalimanı’nın iç hatlar terminalinden Mekke, Sırbistan ve Varna’ya gidildiğini savundu.

Gürkan Hacır’ın moderatörlüğünü üstlendiği Taksim Meydanı adlı programda sığınmacı konusu tartışılırken görüşlerini aktaran Hacı Yakışıklı benzetme yapmaya çalışırken sosyal medyanın diline düştü. 

Hacı Yakışıklı, 100-150 yıl önce İstanbul Havalimanından Mekke’ye iç hatlardan uçulduğunu anlatarak “Suriye, Irak gibi devlet yoktu 100 yıl önce; Şam vardı, Halep vardı, Musul vardı, Kerkük vardı. Bu beldelerin tamamı Türkiye devletinin İstanbul Havalimanı’ndan iç hatlar terminalinden uçağa bindiğiniz zaman Mekke’ye Sırbistan’a Varna’ya gidiliyordu” ifadelerini kullandı.

Yakışıklı’nın açıklamalarının ardından Gürkan Hacır şaşkınlığını gizleyemedi. 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.