Hoşgeldiniz  

40’a yakın öğrenciye cinsel istismarda bulunan Burak Ercan “PKK komplosu” diye kendini savunuyor

İkrar-HA1 | 28 Ekim 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

40’a yakın öğrenciye cinsel istismarda bulunan Burak Ercan “PKK komplosu” diye kendini savunuyor

İKRAR – Şırnak’ın Cizre İlçesi Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Burak Ercan isimli şahsın okulda bulunan 40’a yakın öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu, çocukları istirmar ettiği ortaya çıkmıştı. Sanık Burak Ercan’ın yargılandığı davada gerçekleştirilen savunma hakimeri bile şaşırttı. Sanık Burak Ercan’ın avukatı “Müvekkelimin bölgedeki başarılı performansı PKK terör örgütünü rahatsız etmiş ve PKK terör örgütü güdümünde böyle bir iftira atılmıştır” deyince hakim avukata müdahale edip “Yahu dalga mı geçiyorsun bizimle” diyerek avukatı susturdu. Avukat yeniden söz alınca da mağdur çocukları hedefine alıp onlarla ilgili çok çirkin ifadeler kullandı.

Cizre 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada KESK, SES, EĞİTİM-SEN, Merkez Kadın Sekreterliği, Bölge barolarından kadın ve çocuk hakları komisyonu üyesi avukatlar katıldılar. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatlarının da davaya müdahil olma talebi ile başlayan davada sanık Burak Ercan’ın çelişkili beyanları dikkat çekti. Burak Ercan’ın öce savcılığa verdiği ifadesi ile mahkeme heyetine verdiği ifadeler arasında farklılık olduğunu belirten savcılık makamı Burak Ercan’ın yalan söylediğini iddia etti. Mahkeme heyetinin tüm iddialarını red eden Burak Ercan kendisine iftira atıldığını belirtti.

Failin avukatı Yasin Şen cinsel istismar olayını “PKK’nın bir komplosu” olduğunu öne sürdü. Mahkeme başkanının avukatın konuşmasına müdahale etmesi üzerine fail avukatı bu sefer de istismara maruz kalan çocukları hedef aldı. Çocuklara iftira atan avukatın konuşmasını savcı kesti. 

Şırnak Barosu’nun davaya müdahillik talebi red edilirken dava 6 Aralık tarihine ertelendi. Sanık Burak Ercan’ın da tutuklanma talebi red edildi. 

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.