Hoşgeldiniz  

6 Ayda AKP’li Cumhurbaşkanının koruma ordusuna 150 Milyon TL harcandı

İkrar-HA1 | 19 Ağustos 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

6 Ayda AKP’li Cumhurbaşkanının koruma ordusuna 150 Milyon TL harcandı

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı saraylarını koruyan koruma ordusu için sadece bu yılın ilk altı ayında harcanan para 150 milyon TL’yi geçti.

İktidar yaşanan her felaket sonrasında IBAN vererek halktan para toplamaya çalışırken AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi ile Cumhurbaşkanlığı saraylarını koruyan koruma ordusu için harcanan para ise her ay katlanarak artıyor. Koruma ordusu için sadece bu yılın ilk altı ayında harcanan para yüz milyonlarca lirayı buldu.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) mali tablolarına göre, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, bu yılın ilk altı ayında tam 151 milyon 162 bin TL harcadı. TBMM Koruma Daire Başkanlığı’nın harcadığı para ise 54 milyon 226 bin TL olarak açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nın bütçesi, Siber Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile İstihbarat Başkanlığı gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı birçok başkanlığı da geride bıraktı.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.