Hoşgeldiniz  

Ataşehir Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cem Evi Bu Sabah Hırsızlar Tarafından Soyuldu.

Muhabir 24 | 20 Temmuz 2020 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Son Dakika A- A+

Ataşehir Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cem Evi Bu Sabah Hırsızlar Tarafından Soyuldu.

Ataşehir Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cem Evi bu sabah camları kırılarak içeri girilmiş ve içeride bulunan bağış kutuları kırılarak bağzı eşyalara zarar verilmiştir. Konuyla ilgili Cemevi yönetimi bir basın metni yayımlayarak olaya ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Basına Ve Kamuoyuna
Cem evimizde bu sabah saatlerinde camlar kırılarak bağış kutuları kırılarak hırsızlık yapılmıştır.
Aleviler olarak inancımızı yaşamanın, ibadetimizi yürütmenin yol ve erkanlarının adresi olan cem evlerimiz varlıklarıyla önemli bir yerde durmaktadır.
20 Temmuz pazartesi sabahı cem evimize geldiğimizde camların kırılarak siz canlarımızın kattıkları bağışların bulunduğu bağış kutularının içerisinde bulunan paranın ve dolapta bulunan bilgisayarın alındığı tespit edilmiştir.
Yapılan incelemelerden ortaya çıkan 11-12 yaşlarında bir çocuğun camın içerisinden sokulduğu ve hırsızlığın yapıldığıdır. Bu durumda bize göstermektedir ki yarınlarımız, geleceğimiz olan çocuklarımız bu amaçlar için kullanılmaktadır. Çocukların eğitiminin ve gelişimin yaşı olan çağında ibadethanelerde hırsızlık yapması da başlı başına yönelmemiz, yarınlarımızın nasıl kurulduğu üzerine yoğunlaşmamız gereken yerlerin ip uçlarını vermektedir. Başta çocuklarımız olmak üzere eşitliği, paylaşmayı, birlikte yaşamayı esas alan biz aleviler bu durumu geleceğimize yönelik bir saldırı olarak görüyoruz.
Bu durum salt bir hırsızlık olarak değerlendirelemez muhakkak. Mesele kutsallarımıza, ibadethanelerimize yönelik maddi manevi bir zarardır. Açlıkla, yoksullukla boğuşan halkımız başta olmak üzere bizler de bilmekteyiz ki yozlaşan, asimile olan değerlerinden uzaklaşan her türden kirlenmişliğe savrulabilir. Bu savrulmaya karşı pirlerimizin, ulularımızın yaşamlarından öğrenerek arınmaya, kutsallarımızı korumaya bir arada birlikte inancımızı, yolumuzu güçlendirme zamanıdır!
Sonucu hırsızlık olan bugün bizim yaşadığımız dün başkalarının yarın daha başkalarının yaşayacağı bu durumlar toplumsal aşınma ve kirlenmenin ürünüdür. Bu durumu öğretimizi yaşayarak, yaşatarak aşacağımız inancıyla Aşk ile.
Ataşehir Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cem Evi

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.