Hoşgeldiniz  

PSAKD Dersim Şubesinden Çağrı

İkrar Haber Ajansı Muhabiri | 21 Temmuz 2020 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Manşet A- A+

PSAKD Dersim Şubesinden Çağrı

Dersim; yolumuz inancımızın merkezidir. Dünyanın neresinde olursa olsun; Yunus’un sevgisinden Hacıbektaş’ın ilmine, Pir Sultan’ın direncinden Firik Dedenin erdemine, özümüzün naifliği ve inceliği bu topraklardaki köklerimizden gelir. Her karış toprağımız, suyumuz; kutsiyetin bir parçası, mazlumun sığınma yeridir.

Bu bilinçle, haksızlığa boyun eğmeyen duruşuyla önderimiz olan Pirimiz Pir Sultan’ın ismini taşıyan kurumumuzun Dersim şubesi olmak, bize daha büyük sorumluluk hissi vermektedir.

Biliriz ki; Kerbela’dan Dersim’e, Çorum’dan Sivas’a, tarihimizdeki tüm katliamlar da şehitlerimiz de onurumuz ve kutsalımızın bir parçasıdır. Dileklerini, sevdiklerini, değer verdiklerini kutsallarına teslim eden, “Sana teslim, sen sakla” diyen inanışa sahip olanlar olarak, bir süre önce Sivas Şehitlerimizin hatıra ormanı ve Hasret GÜLTEKİN’in bir anıtının Düzgün Babanın eteklerine yapılması konusundaki süreci biliyoruz.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak, konu ile ilgili bir heyet kurarak hem taraflarla görüşüp, sürecin takipçisi olduk.
Bu yol hiçbir siyaset, çıkar ya da baskı kaldırmayacak kadar incedir ve bu müşkülü çözmek, tüm dünyevi kaygılardan uzak, kutsallarımıza ve yol önderlerimize, pirlerimize, analarımıza ve kurum temsilcilerimize düşmektedir.

PSAKD Dersim Şubesi olarak, ikrarla bağlı olduğumuz, bu yolu-erkanı tüm baskılara rağmen bugünlere taşıyan, şafağa secde edip, bu yolu aydınlığa götürmek için mücadele eden tüm yol önderlerimizi 25 Temmuz Cumartesi günü Düzgün Baba Cemevin de muhabbete olmaya, dar-ı didar olup, yolu yürütmeye çağırıyoruz.
Yolu doğru sürenin demine hü!

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği
Dersim Şubesi

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.