Hoşgeldiniz  

AABF: 1 Mayıs tüm ezilenlerin buluştuğu büyük gündür

İkrar-HA1 | 01 Mayıs 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AABF: 1 Mayıs tüm ezilenlerin buluştuğu büyük gündür

İKRAR – Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Merkezi, 1 Mayıs için bir mesaj yayınladı. Mesajında 1 Mayıs’ın anlam ve önemine değinen AABF “1 Mayıs nazarımızda; emekçilerin, işçilerin, işsizlerin ve ezilen tüm kesimlerin sömürüye karşı birlik olmasının adıdır” dedi.

1 Mayıs coşkusu pandemi dolayısıyla buruk kalsa da toplumun her alanında işçilerin ve emek dostlarının sesleri yankılanmaya devam ediyor. Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu’da 1 Mayıs coşkusuna ortak oldu.

 

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu’nun 1 Mayıs Mesajı;

İnancımızda “Emek” En Yüce Değerdir!
Alevi inancı da tıpkı emek hareketi gibi; eşitlik anlayışının ve adil paylaşımın esas alındığı toplumsal bir düzeni düşlemektedir. Bu nedenle 1 Mayıs nazarımızda; emekçilerin, işçilerin, işsizlerin ve ezilen tüm kesimlerin sömürüye karşı birlik olmasının adıdır. 1 Mayıs sadece bir gelenek değil aynı zamanda haklı talepler etrafında sürdürülen bir mücadeledir. Hangi politik yaklaşımı savunursa savunsun, dini, dili, ırkı ne olursa olsun ayrımsız tüm çalışanların, emekçilerin birlik mücadele ve dayanışma günüdür. Barış, dostluk, kardeşlik günüdür.
Doğanın ve insanın sömürüsüne son!
Bir yandan uygulanan ekonomik politikalar, öte yandan üretim sürecinde kullanılmaya başlanan yeni teknolojiler ve son bir yıldır devam eden pandemi süreci maalesef tüm dünyada işsiz sayısının hızla artmasına yol açmıştır. Ne yazıktır ki; bu zor süreçte devletler tarafından sermaye sahiplerine tanınan imtiyazlar ve yardımlar, aynı oranda işçi ve emekçi sınıfına ulaştırılmamıştır. Pandemi döneminde emekçilerin payına düşen ise evden çalışma (Home Office) uygulaması kapsamında daha uzun çalışma süreleri olmuştur. Önümüzdeki süreçte mücadelenin merkezinde yer alması gereken hak gasplarından biri de adil olmayan çalışma süreleri olmalıdır. Geçmişte olduğu gibi bugün de, “Yaşanabilir bir dünya” şiarıyla ve tüm gücümüzle emek hareketinin yanında yer alacağız. Doğanın ve insanın sömürüsünün son bulduğu bir dünya hayalini birlikte var edeceğiz.
Dünya üzerindeki tüm emekçilerin ve işçilerin bu bayramını içtenlikle kutluyoruz. Yaşasın 1 Mayıs!

 

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.