Hoşgeldiniz  

AABK: “Katilleri övenler, onları kahraman gibi gösterenler yol düşkünüdür”

İkrar-HA1 | 09 Nisan 2021 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AABK: “Katilleri övenler, onları kahraman gibi gösterenler yol düşkünüdür”

 

İKRAR – Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, gündemdeki gelişmeler ve politik iklim ile ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Yazıcıoğlu’nun mezarını ziyaret eden CHP Ankara İl Başkanıda eleştirildi. 


AABK tarafından yapılan açıklamada “Alevi katillerinin mezarlarını ziyaret edenler, onları kahraman gibi göstermeye çalışanlar yol düşkünleridir” denildi.

 

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun açıklaması;

Ülkeye yayılan dalga dalga kötülüğün sorumlularına, elinde yüzlerce Canın kanı olan katillere methiyeler düzmek, Alevilerin katillerini, Maraş’ın, Çorum’un, Sivas’ın, Gazi’nin sorumlularını kahraman ilan etmek, saygın kişiler olarak topluma tekrar pazarlamak, buradan da siyasi rant elde edilebileceğini düşünmek, en hafif deyimle; vicdansızlıktır.

Tüm ötekilerin oylarıyla seçilen, belediye başkanları ve parti yöneticileri boy boy resim vererek, kamuoyunda Alevilerin, Kürtlerin, devrimcilerin, sol-sosyalistlerin, kısacası tüm ötekilerin katliamlarından sorumlu bu şahıslardan övgü ile söz etmesi, başta kayıp yakınları olmak üzere, vicdanı olan herkesin kanayan yarasına tuz basmaktır.

Bundan dolayı, akrabalarımızın, arkadaşlarımızın, bu ülkenin aydınlık yüzlü insanlarının katillerini aklamanızdan, demokrasinin yılmaz bekçileri gibi göstermenizden endişe duyuyoruz.

Alevi kurumları olarak, asla kabul edilemeyecek bu tür politik varyasyonlara, kirli ilişkilere onay vermiyor ve sessiz kalmıyoruz.

Katliamlara adı karışmış kişi, örgüt ve partilerle yan yana duranları, onları işledikleri suçlardan aklamaya kalkanları, en az o katiller kadar sorumlu tutuyoruz.

Herkesten vicdan terazisini bozmadan, sorumluluklarının gereğini yerine getirmesini bekliyoruz.

 

İKRAR HABER AJANSI

(Berlin Haber Merkezi) 

 

Etiketler: , , , , , ,

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.