Hoşgeldiniz  

AABK: “Mazlumlar Yalnız Değildir!”

İkrar-HA1 | 17 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AABK: “Mazlumlar Yalnız Değildir!”

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Binasına gerçekleştirilen saldırı sonrasında Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklama da “HDP, Kürt Halkı ve Mazlumlar Yalnız Değildir” ifadeleri kullanıldı. 

 

AABK tarafından gerçekleştirilen açıklamanın tam hali;

Bugün HDP İzmir İl Binasında gerçekleştirilen alçak saldırıyı kınıyor, bu saldırı karşısında tüm vicdan sahibi kesimlerin tepki vermesini bekliyoruz. Sessiz kalmak kabullenmektir. Sessiz kalmıyoruz ve boyun eğmiyoruz. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu olarak bu saldırılar karşısında HDP, Kürt halkı ve mazlum olan her kesimle dayanışma içinde olduğumuzu tüm kamuoyuna duyururuz. 

Yıllardır ülkenin kaynaklarını çeşitli yolsuzluklarla tükettikleri yetmezmiş gibi uyuşturucu kaçakçılığından insan kaçakçılığına birçok uluslararası suça imza atan mevcut iktidar, uzun bir süredir ülkede provokasyon çıkarmak için çeşitli saldırılarda bulunmaktadır. İktidarın uzun bir dönemdir bilinçli bir şekilde yarattığı bu nefret iklimi henüz istedikleri seviyede sokakta siyasi linç ve saldırılara evrilmedi. Bu nedenledir ki; taşeron olarak yıllardır besledikleri cihadist ve İslamcı teröristleri yeniden devreye sokmuşlardır. Sözde(!) vatanseverlik zırhına bürünmüş bu katiller yıllarca, sol, demokrat, devrimci ve yurtsever insanlarımızı katletmişlerdir. Alevi toplumu olarak onlarca örneğini yaşadığımız bu alçak saldırıları ve arkasında güçleri yakından tanıyoruz. Bu saldırının azmettiricileri; tıpkı 7 Haziran – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında yüzlerce gencimizin kanına giren AKP Hükümeti ve çevresinde toplanmış mafyavari yapılardır. Ve bilinmesi gereken bir başka gerçeklik de; bu katil sürüleri kendinden olmayan yani makbul Türk-İslam Sentezi dışında kalan tüm kesimleri de er veya geç hedef alacaktır. Bu saldırılar karşısında sessiz kalmak yeni katliamları kabullenmektir. Mevcut tüm muhalefet güçlerini bu sorumluluk duygusuyla birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.

Genç yaşta aramızdan koparılan canımız Deniz Poyraz’a Haktan rahmet, acılı ailesine ve tüm HDP canlarımıza başsağlığı diliyoruz. Devr-i daim olsun. Evlat acısıyla yüreklerini yaktığınız bütün annelerin hesabını yargı önünde vereceksiniz.  

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.