Hoşgeldiniz  

ABF Genel Başkanı Pir Güzelgül: “Ebussuud zihniyetiyle beslenenlerin ödüllendirilmesi üzücüdür”

İkrar-HA1 | 14 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

ABF Genel Başkanı Pir Güzelgül: “Ebussuud zihniyetiyle beslenenlerin ödüllendirilmesi üzücüdür”

İKRAR – İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Adil Yetiş Sarıhasanoğlu’nun 2013-2014 yıllarında Twitter’da Aleviler ve Kürtler ile ilgili cinsiyetçi ve ırkçı söylemleri ile ilgili Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül İKRAR Haber Ajansı aracılığı çok sert tepki gösterdi. Pir Güzelgül “Ebussuud zihniyetiyle beslenenlerin ödüllendirilmesi üzücüdür. Görevden alınacak mı? alınmayacak mı sürecin takipçisi olacağız” dedi.

 

Haberin Videosu;

Adil Yetiş Sarıhasanoğlu’nun geçmiş yıllarda twitter üzerinden yayınladığı mesajlarında Aleviler ve Kürtler için kullandığı cinsiyetçi ve ırkçı paylaşımlara tepkiler gelmeye devam ediyor. Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül’de ırkçı ve cinsiyetçi Adil Yetiş Sarıhasanoğlu hakkında açıklamalar yaptı. Pir Güzelgül “2013-2014 Yılında cinsiyetçi ve ırkçı paylaşımlar yapan Dr. Adil Yetiş Sarıhasanoğlu terfi ettirilerek İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimliğine getirilmiştir. Toplumları ayrıştıran, rencide edenlerin dışlanması gerekirken, Ebu Sufyan, Ebussuud zihniyetleri ile beslenenlerin ödüllendirilmesi üzücüdür. Bu topraklarda yaşayan tüm insanların kardeşçe yaşaması için güzel ahlaka ve sevgiye ihtiyaç vardır. Bunlardan yoksun bu cinsiyetçi ve ırkçı paylaşımcı zatın zaman geçmeden görevden alınması gerekmektedir. Konunun takipçisi olacağız” dedi. 

 

 

(HABER MERKEZİ)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.