Hoşgeldiniz  

ABF Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül “Yenil Yılda insanca yaşamı hep birlikte kuracağız”

İkrar-HA1 | 31 Aralık 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

ABF Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül “Yenil Yılda insanca yaşamı hep birlikte kuracağız”

İKRAR – Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül, 2022 Yılına saatler kala kaleme aldığı tebrik mesajı ile güzellik temennisinde bulunup, 2021 yılının zorluklarından bahsetti. Pir Güzelgül “Tüm zamanlarda olduğu gibi bu günleri de birlik ve mücadele ile hep birlikte atlacağız” ifadelerini kullandı.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül 2021 yılının bitmesine saatler kala 2022 Yılı için iyi dileklerini işlediği bir mesaj kaleme aldı. Pir Güzelgül 2021 yılında yaşanan olumsuzlukları hatırlatarak “Yaşadığımız en zor yıllardan biri” olarak nitelendirme de bulundu. Kadınlara yönelik artan şiddet ve saldırı olaylarını da belirterek “kadına yönelik gün geçtikçe artan şiddet ve katliamlar, hayvanların ve doğanın yaşam haklarına yapılan saldırılar ve bunların dışında tüm yaşamı etkileyen ve bitmek bilmeyen, bizleri umutsuz bırakan COVİD-19 virüsü; hepimize zor geçen iki yıl yaşattı ve maalesef etkisi artarak devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül’ün mesajı; 

 

TÜM İNSANLIĞIN; ADİL, DEMOKRATİK, EŞİT VE SAĞLIKLI BİR YAŞAMI BİRLİKTE KURACAĞI GÜNLERİN GELMESİ DİLEĞİYLE; YENİ YILINIZI KUTLUYORUM.

Aleviler yüzyıllardır yaşadıkları zulme rağmen; yolundan, ikrarından dönmeden, tüm canlıların eşit bir yaşam kurmasını hedeflemiş, mazlumun yanında zalimin karşısında durmayı sürdürmüşlerdir.
2021 yılı, yüzyıllardır yaşadığımız zor yıllardan biri oldu. Gerek ekonomik sorunlar, gerek anti demokratik uygulamalar, kadına yönelik gün geçtikçe artan şiddet ve katliamlar, hayvanların ve doğanın yaşam haklarına yapılan saldırılar ve bunların dışında tüm yaşamı etkileyen ve bitmek bilmeyen, bizleri umutsuz bırakan COVİD-19 virüsü; hepimize zor geçen iki yıl yaşattı ve maalesef etkisi artarak devam ediyor.
İnanıyorum ki; Tüm zor zamanlarda olduğu gibi, bu günleri de birlik ve mücadele ile hep birlikte atlatacağız.
Yeni yıl başta sağlık olmak üzere; umutla, başarıyla, demokratik ve eşit bir yaşamla, dayanışmayla, mutlulukla taçlansın. Hızır cümle canların yanında olsun. Bozatlı Hızır bu kara günlerden bizi kurtarsın.
Alevi Bektaşi Federasyonu olarak, diliyoruz ki; 2022 bu salgından kurtulduğumuz bir yıl olur.
Bu duygu ve temennilerimle cümle canların yeni yılını kutluyorum. Bozatlı Hızır hepimizin yar yardımcısı olsun.

Aşk ile.

Hüseyin GÜZELGÜL

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.