Hoşgeldiniz  

ABF: “Sorumlu, düşmanlaştıran ve ayrıştıran kindar dil ve uygulamalardır”

İkrar-HA1 | 17 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

ABF: “Sorumlu, düşmanlaştıran ve ayrıştıran kindar dil ve uygulamalardır”

İKRAR – HDP İzmir İl Eş Başkanlığı’na gerçekleştirilen ve bir kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırı ile ilgili Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül imzalı bir açıklama gerçekleştirildi. Pir Güzelgül “İçinde bulunduğumuz düşmanca tutumun, bu can almaktan çekinmeyen zihniyetin beslendiği nokta iktidarın ayrıştıran, düşmanlaştıran kindar dili ve uygulamaladır” ifadeleri yer aldı. 

 

Alevi Bektaşi Federasyonu adına gerçekleştirilen açıklamada şu ifadeler yer buldu; 

 

Barışın, kardeşliğin, insanca ve eşit yaşamın mücadelesini veren hiçbir toplum cezasız kalmıyor. Aynı topraklarda kardeşçe yaşamayı beceremeyenler, kendinden başkasına tahammül edemeyenler, kan dökmeye, ırkçı ve cinsiyetçi tutumuna devam ediyor.

Ülke gündeminde hükümete dair olumsuz bir rüzgar estiğinde, mutlaka bir patlama, bir şiddet eylemi meydana geliyor. İçinde bulunduğumuz bu düşmanca tutumun, bu can almaktan çekinmeyen zihniyetin beslendiği nokta iktidarın ayrıştıran, düşmanlaştıran kindar dili ve uygulamalarıdır.

Bugün HDP İzmir İl binasına yapılan saldırı, genç bir kadının yaşamına sebep olmuştur. Bundan önce de nice canlar bu düşmanlaştıran tutum yüzünden katledilmiş ve bu düzen böyle gittikçe daha niceleri katledilecektir.

Bu ırkçı saldırıyı kınıyor, tüm renklerimizle bu toprakların hepimize ait olduğunu bir kez daha tekrarlıyoruz. Barıştan, kardeşlikten ve eşitlikten yana mücadelemize devam edeceğiz.

 

İKRAR HABER MERKEZİ

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.