Hoşgeldiniz  

Adalet Bakanı Gül; “Cemevlerinin hukuki taleplerini yerine getireceğiz”

İkrar-HA1 | 20 Aralık 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Adalet Bakanı Gül; “Cemevlerinin hukuki taleplerini yerine getireceğiz”

İKRAR – AKP’nin programlarına katılmak üzere Dersim’e giden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Dersim’de Tunceli Cemevi’ni ziyaret etti. Ziyarete Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan ile Tunceli Cemevi Yönetimi ile görüşen Bakan Abdülhamit Gül “Cemevlerinin hukuki taleplerini biliyoruz ve en kısa zamanda taleplerini yerine getireceğiz” dedi.

AKP Tunceli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programlara katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Dersim’de bulunan Tunceli Cemevi’ni de ziyaret etti. Ziyarete Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak atanan ve halen Cemevi Başkanlığı görevini de yürüten Ali Ekber Yurt katıldı. Ziyarette basınım sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı “Alevi Bektaşi Federasyonu verilerine göre Türkiye’de 20 Milyon, Avrupa’da 1 Milyon Alevi yaşıyor. Milyonlarca insanın mağduriyetlerini gidermek istiyoruz. Bizler birlik içerisinde yaşamak ve gerçekten bir olmak istiyoruz. Cemevlerinin yaşadığı sorunları da biliyoruz. Bu yüzden Cemevlerinin taleplerini ivedi bir şekilde yerine getireceğiz. Çok yakın bir zamanda güzel haberlerle burada olacağız” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.