Hoşgeldiniz  

ADFE Genel Başkanı Pir Celal Fırat: “Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçmeye davet ediyoruz”

İkrar-HA1 | 14 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

ADFE Genel Başkanı Pir Celal Fırat: “Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçmeye davet ediyoruz”

İKRAR – Alevi Dernekler Federasyonu (ADFE) Genel Başkanı Pir Celal Fırat, İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Adil Yetiş Sarıhasanoğlu’nun  geçmiş yıllarda twitter üzerinden yaptığı Aleviler ve Kürtler üzerinden cinsiyetçi ve ırkçı ifadelerini Garip Dede Dergahı’nda düzenlediği basın açıklamasında kınadı. 

ADFE Genel Başkanı Pir Celal Fırat “Davranış sapıklığı kör ve gerici zihniyetin kötülük anlayışından gelir. Nefret; öfke ve kin ile kendinden farklı olanı tanımamak ve saldırmaktır… Alevi ve Kürtleri küçük düşürdüğünü sanarak kendini değerli kılacağını düşünen İstanbul İl ambulans Komuta Kontrol Merkezi Avrupa Yakası Başhekimi Adil Sarıhasanoğlu bu zihniyetin yarattığı sapıklardan biridir. Bu sapığın yaptığı sosyal medya paylaşımın ardından Kürtler ve Aleviler kendilerini değersiz ve suçlu hissetmediler. Aleviler ve Kürtler kendi vergileriyle maaş alıp patolojik derecede sapık olan birini aydın ve demokrat halka da teşhir etmek amacıyla muhatap olmuştur.” dedi.

“SAĞLIK BAKANLIĞI’NI HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYORUZ”

ADFE İnanç Kurulu Başkanı Eren Yıldırım Dede ile birlikte Garip Dede Dergahı’nda gerçekleştirdiği açıklamasında Pir Celal Fırat şu ifadeleri kullandı;

“Biz bu ülkenin ‘ötekileri’ bize karşı yapılan bütün saldırıları hem hukuki çerçevede vereceğimiz demokrasi mücadelesiyle hem de olduğumuz bütün alanlarda dertlerimizi ortaklaştırarak ortadan kaldıracağız’ diyen Fırat, “İyi bilinmesini isteriz ki, bizler kainat var olduğundan bu yana zalimlere karşı direndik. İstanbul gibi milyonlarca insanın yaşadığı bir kentte ambulans birimin başhekimi olan bu sapık şahsın insanların can güvenliği açısından acilen görevden alınıp, hukuk karşısında hesap vermesi için Sağlık Bakanlığını harekete geçmeye çağırıyoruz”

 

(HABER MERKEZİ)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.