Hoşgeldiniz  

ADFE Genel Başkanı Pir Celal Fırat: “Yapay olarak icat edip, resmi devlet dini haline getirdiğiniz zihniyetinizi inançları dikta etmekten vazgeçin”

İkrar-HA1 | 13 Ağustos 2021 | Alevi Haberleri, Alevi Kutsal Mekanları, Alevilik, Dünya, Etkinlik ve Duyurular, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

ADFE Genel Başkanı Pir Celal Fırat: “Yapay olarak icat edip, resmi devlet dini haline getirdiğiniz zihniyetinizi inançları dikta etmekten vazgeçin”

İKRAR – İki cihan serveri Hz. Muhammed’in kızı Fatma Anamız ile Şah-ı Merdan Ali’nin yavrusu İmam Hüseyin’in Kerbela’da yezidin ordusu tarafından katledilmesinin 1341’inci yıl dönümü dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ile Nevşehir Valiliği tarafından ortak düzenlenecek olan adının da “Muharremiye Programı” olarak belirlenmesine Alevi kurum yöneticilerinden tepkiler geliyor. ADFE Genel Başkanı, İmam Rıza Ocağı Piri Celal Fırat “Yapay olarak icat edip, Resmi Devlet Dini haline getirdiğiniz zihniyetinizi Alevilere ve farklı tüm inançlara dikte etmekten vazgeçin” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan “Muharremiye Programı” ile ilgili Alevi Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat’ın açıklaması şu şekilde;

Yapay olarak icat edip, Resmi Devlet Dini haline getirdiğiniz zihniyetinizi Alevilere ve farklı tüm inançlara dikte etmekten vazgeçin.
Her türlü kültür ve inancın özgürlük alanına, farklılığına tahammül etmeyi bilmeden aşırı fetihçi, yok edici, dönüştürücü tehditlerinizden vazgeçin.
Alevilerin inançsal-kültürel ve sosyal değerlerini bireyci, cemaatçi ve grupçu organizasyonlarla Sünnilik veya Şiilik adına çözmekten vazgeçin.

Dini motif olarak kullandınız. İnsanların dine olan bağlılıklarını, dindarlıklarını, dini ve dinle ilgili diğer hususlardaki tüm pratiklerini siyasete malzeme ettiniz, alanlarda reklam malzemesi yaptınız.
 Siz, Sünniliğe yönelik bilgi ve bağlılığınızı bitirdiniz, içini boşalttınız. Şimdi de Alevileri ve Alevilik inancının güzelliklerini kendi açıklarınızı kapatmak için kullanabilme cesaretini gösterebiliyorsunuz.

SİZ KİMSİNİZ?
İslamı dibine kadar siyasallaştırıp Sünni toplumu kimlik krizine düşüren zihniyetsiniz.
Faşizmin her türlüsünü,
Kadınların katledilmesini,
Çocukların tecavüze uğramasını,
Canlıların yakılmasını,
Doğanın yok edilmesini,
Çalmayı-çırpmayı,
DURDURAMIYORSUNUZ !
Dolayısıyla geriye dönmek ve temiz bir toplum yaratabilmek için sizin gitmeniz elzem…
Ve sizi Alevi toplumu adına uyarıyoruz:
Tüm yaptığınız eylemsel ve düşünsel hatalarınıza karşı takındığınız “keşke”ci tavrınız ve ikiyüzlülüğünüzle,

ALEVİLERİN İNANCINA YANAŞMAYIN VE BİZDEN UZAK DURUN !

 

HABER MERKEZİ

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.