Hoşgeldiniz  

Adli Tıp Kurumu 83 yaşındaki hasta tutuklu için koşullar uygun dedi

İkrar-HA1 | 12 Temmuz 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Adli Tıp Kurumu 83 yaşındaki hasta tutuklu için koşullar uygun dedi

İKRAR – 83 Yaşında ağır hasta tutuklu Mehmet Emin Özkan için Adli Tıp Kurumu hazırladığı rapor ile Özkan’ın R tipi cezaevine nakledilmesini ve 1 ay gözlem altında tutulmasına hükmetti.

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevinde olan 83 yaşındaki ağır hasta tutuklu Mehmet Emin Özkan, 27 Haziran’da İstanbul’daki Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Adli Tıp Kurumu Yeterli kanaat oluşmadı” diyerek, Özkan’ın R Tipi Cezaevi’ne sevk edilmesini ve bir ay gözlem altında tutulmasını istedi.

 

7 KEZ HASTANEYE KALDIRILDI

Özkan Adli Tıp Kurumu’ndan önce de sağlık sorunlarının kötüye gitmesi üzerine son bir ayda 7 kez Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Elleri kelepçeli bir şekilde asker ablukasında hastaneye kaldırılan Özkan, son olarak sağlık raporu için ring aracıyla Elazığ’daki bir hastaneye götürüldü. Özkan, yetkili hastanenin Diyarbakır olduğu gerekçesiyle tekrar cezaevine gönderildi. Özkan, Elazığ’a götürülerek tekrar cezaevinde geri getirildiği bir gün boyunca aç bırakıldı.

Hayati tehlikesi bulunan Özkan’ın aile ve avukatlarının başvuruları üzerine sağlık raporu için 23 Haziran’da Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Özkan’ın, ağır sağlık sorunlarına rağmen sadece ruh sağlığı değerlendirilmesine tabi tutuldu. Daha önce verilen yüzde 87 engel ve “Cezaevinde kalamaz” raporuna rağmen Özkan’ın kalp sorunları yerine ruh sağlığını değerlendiren Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Kurulu, psikiyatrist tedavi önererek, “Cezaevinde kalabilir” raporu verdi.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.