Hoşgeldiniz  

AKD Genel Başkanı İsmet Kurt: “Pirimizin iyiliğe olan çağrısını dünyaya duyuracağız”

İkrar-HA1 | 08 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKD Genel Başkanı İsmet Kurt: “Pirimizin iyiliğe olan çağrısını dünyaya duyuracağız”

İKRAR – 2021 Yılının UNESCO tarafından Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre ve Ahi Evran Yılı ilan etmesinin ardından düzenlenecek programlar hakkında istişare etmek üzere Hacıbektaş’ta gerçekleşen Alevi kurum başkanlarının ve yöneticilerinin katıldığı İstişare Toplantısı’nda İKRAR Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. “2021 Yılının Hünkarımızın adıyla güzelliklerle geçeceğini murad ediyorum” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Genel Başkanı İsmet Kurt “UNESCO dünya genelinde 2021 yılını Hacı Bektaş, Ahi Evran ve Yunus Emre yılı ilan ederek aslında koca yılı hoşgörü ve sevgi yılını ilan etti. Burada Hacı Bektaş’ın hoşgörüsü ve sevgisini, Yunus’un gönül bahçesi Ahi Evran’ın da herkese eşit, adaletli yaşayışını dünyaya nakşedeceğiz. Dostluğu barışı kardeşliğin daim olduğu bir dünya üzerinde herkesle birlikte yaşayacağımız bir dünya murad ediyoruz. Bu yıl hem ülkemize hem de tüm dünyaya barış ve sevgi getirsin istiyoruz. Kavganın savaşın olmadığı kanın akıtılmadığı kimsenin kavga etmediği bir yaşam istiyoruz. Pirimizin huzurunda niyazımız duamız budur” dedi.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.