Hoşgeldiniz  

AKD Genel Başkanı İsmet Kurt: “Pir’in öğretilerini ulaştırmaya devam edeceğiz”

İkrar-HA1 | 29 Ağustos 2021 | Alevilik, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKD Genel Başkanı İsmet Kurt: “Pir’in öğretilerini ulaştırmaya devam edeceğiz”

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali”nin ikinci gününde meydanda yer alan kurumlarını ziyaret eden Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt, İKRAR’a konuştu. Kurt “İkinci günün heyecanını daha yüksek olduğunu görüyoruz. Pir’in öğretilerini topluma insanlara ulaştırmaya devam edeceğiz. Her alanda her tarihte her anda” dedi.

 

Haberin Videosu:

İBB tarafından gerçekleştirilen “Serçeşme” Festivali’nin ikinci gününde büyük yoğunluk yaşandı. Konserlerin, kurum tanıtımlarının, söyleşilerin gerçekleştirildiği alanda kurumlar meydana gelen misafirlere inanç ve inanç tarihi ile mücadeleleri hakkında bilgilendirmeler yapıyorlar. AKD Genel Başkanı İsmet Kurt “Toplumumuzun heyecanı çok yüksek. Alevi toplumu uzun bir süreden sonra ilk defa bir resmi kurumdan böylesine bir muhatapbiyet görüyor. Bu Alevi kurumları ve Alevi yurttaş açısından çok heyecanlı çok anlamlı” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat’a teşekkür eden AKD Genel Başkanı İsmet Kurt “Çok büyük bir emek var burada. Yüzlerce hatta belki binlerce çalışan var. Emek harcayan canlarımız var. Çok zor bir misyon edinilmiş, büyük ve ucu olmayan bir tarihi ile Alevilik ve Aleviliğin değerlerinin tanıtımı, gösterilmesi ve duyurulması söz konusu. Böyle bir fırsatı bizim kurumlarımızın işbirliğinde gerçekleştirirek milyonlara ulaştıran başta İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile emeğin yükün çoğunu sırtlanan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat’a teşekkür ediyorum. Heyecanımız yüksek, insanlarımız mutlu ve heyecanlı. Bu mutluluk bizim için çok önemli ve anlamlıdır. Bugünler aslında gerek İstanbul’un gerekse Türkiye’nin tarihine işleyecek anlamlı ve özel zamanlardır” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.