Hoşgeldiniz  

AKP’de Süleyman Soylu krizi büyüyor; AKP’li Milletvekilleri harekete geçti!

İkrar-HA1 | 10 Haziran 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’de Süleyman Soylu krizi büyüyor; AKP’li Milletvekilleri harekete geçti!

İKRAR – Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ortaya koyduğu iddialar ve bu iddialara Soylu tarafından verilen karşılık AKP’de büyük bir kriz ortaya çıkardı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mafyadan 10 bin dolar bir milletvekilinin aylık rüşvet aldığını iddia etmişti. Bu iddia sonrasında birçok AKP’li milletvekili Süleyman Soylu’dan bu ismi açıklamasını istedi ancak Soylu sessizliğini koruyor. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir milletvekilinin mafyadan aylık 10 bin Dolar rüşvet aldığı iddiasını ortaya atan Süleyman Soylu hakkında TBMM’de soruşturma başlatılması teklifi vermiş, AKP ve MHP’li vekiller bu teklifi red etmişti. Ardından birçok AKP’li milletvekili gerek sosyal medyadan gerekse yazılı görsel açıklamalar yaparak ismin ortaya çıkarılması gerektiğini savunmuştular. 

15 MİLLETVEKİLİ PARTİ YÖNETİMİNİ UYARDI!

AKP’de görev yapan geçmişte Emniyet ve bürokrasi kökenli olan 15 Milletvekili Grup Başkan Vekillerine direkt rahatsızlıklarını ilettiler. Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamaların başta kendilerini hedefe aldığını belirten AKP’li vekiller “Gereken neden yapılmıyor, Soylu kimin rüşvet aldığını açıklamalı” dediler. Grup yönetimini rahatsızlıklarını ileten 15 milletvekili kendileri de dahil toplamda 53 milletvekili ile görüştüklerini ve bu isimlerin tamamının Soylu’nun açıklamalarından rahatsız olduklarını belirttiler. İl ve İlçe örgütlerinde de Soylu hakkında yönetime çok ağır eleştiriler geldiğini belirten milletvekilleri parti yönetimini göreve davet ettiler.

SOYLU-ALBAYRAK SAVAŞI DEVAM EDİYOR

Eski Hazine Bakanı Berat Albayrak ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında büyük bir gerginlik olduğu kulislere sızmıştı. Gerginliğin halen devam ettiği, Soylu’nun Albayrak’a yakın milletvekillerinden birinin ismini açıklayacağı bekleniyor. Erdoğan’ın Soylu’ya direkt müdahale etmekten çekindiği ve bu yüzden Soylu’ya yakın isimler üzerinden Süleyman Soylu’ya talimatlar verdiği iddia ediliyor. Süleyman Soylu’nun danışmanlarından birinin TBMM’de diğer danışmanlarla birlikte gerçekleştirdiği bir sohbette “Biz yanarsak herkes yanar” dediği geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Sedat Peker gündeme gelmeseydi Süleyman Soylu’nun görevden alınacağı ve Berat Albayrak’ın İçişleri Bakanı olarak atanacağı AKP kulislerinde konuşuluyordu. 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.