Hoşgeldiniz  

AKP’den çift yüzlülük… CHP’li İBB’ye yok AKP’li Başakşehir’e var

İkrar-HA1 | 07 Mart 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’den çift yüzlülük… CHP’li İBB’ye yok AKP’li Başakşehir’e var

İKRAR – AKP ve muhalif belediyeler arasında güç kavgası devam ediyor. Muhalif belediyelerin hizmetlerini kısıtlamak adına her türlü adımı atmaktan çekinmeyen iktidar, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini tıkamak için takındığı tavrı, sıra kendi partisinden ilçe belediyesine gelince unuttu ve yetki verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun borçlanma talebi İBB Meclisi’nde büyük tartışmalara neden olmuş, AKP’li yetkililer İBB Yönetimini borçla iş olmaz diyerek eleştiriyorlardı. Sonra anlaşıldı ki zaten borç batağının içinde olan, borcu borçla ödeyen AKP’li Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na milyonlarca liralık borçlanma yetkisi verildi.

127 MİLYON 129 BİN TL’LİK BORÇLANMA YETKİSİ AKP’Lİ BAŞKANA VERİLDİ

Maddi durumu iyi olmayan ve İlçe belediyesi olmasına rağmen çok büyük rakamlara varan borçlarının olduğu bilinen Başakşehir Belediyesi’nde AKP’li meclis üyeleri bir araya gelerek Başkan Yasin Kartoğlu’na yetkiyi verdiler. İBB Meclisi’nde borç almanın bir başkan için utanç olduğundan bahseden AKP’liler kendi belediyelerinde borç olmadan iş yapamaz haldeler. 

TEVFİK GÖKSU’DA BORÇLANMA YETKİSİ İSTEDİ

İBB Meclisi’nde takındığı üslup çokça eleştirilen AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’da Esenler Belediye Meclisi’nden 12 Milyon TL’lik kredi kullanmak için yetki istedi. İBB Başkanı İmamoğlu İBB Meclisi’nden borçlanma için yetki istediğinde “Borç morç yok, bak kendi başının çaresine her iş borçla yapılacak değil ya” demişti.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.