Hoşgeldiniz  

“AKP’li Belediyeler Halkın Ekmeğine müdahale ediyor”

İkrar-HA1 | 26 Nisan 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

“AKP’li Belediyeler Halkın Ekmeğine müdahale ediyor”

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin hizmetlerine karşı AKP’li İlçe Belediyelerinden saldırılar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Üsküdar Belediyesi’nin Halk Ekmek büfelerine müdahalesinden sonra bugün aynı görüntü Ümraniye’de AKP’li İlçe Belediyesinden geldi. Halk tepkili “Pis elinizi ekmeğimizden çekin ey AKP’liler” diyorlar.

İBB’nin hayata geçirdiği hizmetlere karşı refleks olarak gelişen müdahaleler artık halkın tepkisini çekmeye devam ediyor. İBB-Halk Ekmek’e ait büfelerin konumları ile alakalı sorunlar devam ediyor. AKP’li ilçe belediyeleri kolluk kuvvetlerince halk büfelere saldırıyor, İBB kendi imkanları ve halkın desteği ile büfelerin kaldırılmasına engel olmaya çalışıyor.

 

“BİZİM DERDİMİZ MİLLETİN EKMEĞİDİR”

Halk Ekmek büfelerinin kaldırılmaması için gece bile büfelerin yanında nöbet tutan İstanbul Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama “AKP’li ilçe belediyeleri yetkisizce, kanunsuzca saldırıyor. Büyükşehir Belediye Meclisi kararına itiraz edilebilir, ancak oy birliği ile alınmış bir kararın uygulanmasına engel çıkartıyorlar. Vatandaşın yoğun olduğu yerde İBB’ye ait bir hizmetin görülmesini istemiyorlar. Bu İBB’ye değil bu halka zarar vermektir. Bu halkın hizmetten mahrum kalmasına neden olmaktır ve iyi niyetli değildir. Bizim derdimiz ekmek davasıdır. Bir ekmeğe muhtaç edilen bu insanların karınlarının doyması, ekmeğe ulaşmasıdır” dedi.

 

“YETER ARTIK ÇEKİN ELİNİZİ YAKAMIZDAN! BIRAKIN İNSANLAR UCUZ EKMEK YESİN”

Ümraniye Belediyesi Zabıta ekiplerinin müdahalesi sonrasında bir vatandaş “Biz de sıcak ekmek yemek istiyoruz. O zaman halk ekmek gibi 1 TL yapın ekmek fiyatlarını, bu halk ekmek büfelerine gerek kalmasın. herkes gitsin büfeden alsın. Yeter artık, insanları canından bezdirdiniz. İnsanları canından ettiniz, evinden ettiniz, yurdundan ettiniz. Ben Kirazlıtepe sakiniyim, Kirazlıtepe’de evlerimizden ettiniz. Bizi darmadağın ettiniz, yuvalarımızı dağıttınız, yeter artık. Çekin elinizi yakamızdan. Bir ekmek büfesidir, bırakın insanlar ekmeğini yesin, ucuz ekmek alsın. Kuyruklarda bekliyoruz saatlerce, siz de gidip o kuyruğa bir girsenize. Yöneticiler, engel olmak isteyenler bir de siz girin şu kuyruklara. Artık bıktık. Canımızdan bezdik. Konuşuyorum, çünkü ben mağdurum. Çünkü benim evimi yıktılar, evimi darmadağın ettiler. Şimdi de ekmeğimi alıyorlar elimden.” diyerek tepki gösterdi.

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.