Hoşgeldiniz  

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan “AB’nin Kavala ve Demirtaş kararlarını tanımıyorum”

İkrar-HA1 | 08 Aralık 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan “AB’nin Kavala ve Demirtaş kararlarını tanımıyorum”

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ülkede yaşanan ekonomik krizi ötelemek adına gerçekleştirdiği temaslar kapsamında gittiği Katar’da beraberinde getirdiği yandaş basın organlarının temsilcilerinin sorularını yanıtladı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan “Avrupa Birliği Konseyi’nin Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş kararlarını tanımıyoruz. Bu kararlar bizim iç hukukumuza saygısızlıktır” ifadelerini kullandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Mersin’de gerçekleştirilen “Milletin Sesi” mitingi ile de açıklamalarda bulunan Erdoğan “Benim Siirt mitingim Bay Kemal’in Mersin mitinginden kalabalıktı” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti ardından yaptığı açıklamalarda, “Biz, Avrupa Birliği’nin Kavala’yla, Demirtaş’la, şununla, bununla ilgili aldığı kararları tanımıyoruz” dedi.

Faizle ilgili açıklamalarını da sürdüren Erdoğan, “Biz bir defa yüksek faize kesinlikle inanmıyoruz. Düşük faiz politikasıyla kuru da enflasyonu da aşağı çekeceğiz ve bunu düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Cumhuriyeti’nde ana muhalefetin başındaki bir adamın yaptığı hareketlere bakın” diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, kendisinin Siirt mitinginin, Kılıçdaroğlu’nun Mersin mitinginden daha kalabalık olduğunu savundu.

Erdoğan ayrıca, Birleşik Arap Emirlikleri ile olduğu gibi İsrail ile de ilişkilerin düzeltilmesi yönünde çalışma yapılabileceğinin sinyalini verdi.

‘STOKÇULARIN ÜZERİNE CİDDİ MANADA GİDECEĞİZ’

Erdoğan, şu anda kimi ürünlerde görülen fiyat artışlarının bir sebebinin küresel emtia fiyatlarının yükselişi, bir sebebinin de piyasadaki açgözlü fırsatçılar olduğunu savundu.

Bu durumun özellikle de stokçuluktan kaynaklandığını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bütçe müzakerelerinden sonra hemen bir yasal düzenleme yapacağız ve bu stokçuların üzerine ciddi manada gideceğiz. Bundan sonraki süreçte cezai müeyyidelerin çok daha yüksek olacağının sinyalini şimdiden veriyorum. Bunu bilsinler ve bu stokçuluğa tevessül etmesinler. Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Stokçuluk bizim dinimizde de haramdır. Bunun adı ihtikardır. Buna fırsat veremeyiz. Kimse yaptığı işle vatandaşımıza zulüm edemez. Vatandaşımıza yaptıkları bu zulümle, oradan kazandıklarıyla helal lokma yediklerini zannetmesinler. Fakir fukaranın hakkını gasp ediyorlar, bunu yiyorlar, buna fırsat vermeyeceğiz. Bunu da bilmelerini istiyorum. Yeni ekonomik düzenin en önemli adımlarından bir tanesi de bu olacak. Çalışsın, kazansın. Şu anda Türkiye, imkanlarıyla buna çok büyük fırsatlar veren bir ülke. Niye helalinden çalışmıyorsun arkadaş? Niye haram yollara başvuruyorsun? Stokçuluğu bırakacaksın bir defa. Kim olursa olsun, her alanda stokçuluk yapanın tepesindeyiz.”

 

‘SİİRT’TEKİ KATILIM MERSİN’E GÖRE DAHA YÜKSEK’

Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden “Muhalefet birleşip bir miting yapmalı” sözleri üzerine CHP ve İYİ Parti’nin miting yapmaya karar verdikleri hatırlatılarak “Demirtaş’ın bu çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz? Siz de Siirt’teydiniz. Meydanların dili ne anlatıyor?” sorusuna Erdoğan, meydanların dilinin kendisine “AK iktidar, ak günlere yürüyüşünü aynen devam ettirsin” dediğini iddia etti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok rahatsız olduğunu savunan Erdoğan, “Biz Siirt’te köprü, baraj, fabrika ve diğer projelerin toplu açılış törenini yaptık. Siirt’teki o meydan yıllar önce bana cezaevi yolunu göstermişti. Biz oradan cezaevine yürümüştük. Fakat o gün baktım ki Siirt’te o meydan neredeyse iki katı dolu. Aynı anda bu beyefendi de Mersin’deydi. Ama tabii Siirt, Mersin’den daha kalabalıktı. Oradan bize bir laf attı, ‘Herhalde bu rakamı TÜİK’ten aldı.’ dedi. Çok zavallı bu adam. TÜİK neyle uğraşır, emniyet neyle uğraşır, bundan da haberi yok. Emniyetten aldığımız rakamlarla Siirt’teki katılımın Mersin’e göre daha yüksek olduğunu öğrenmiş olduk. Kıskanma, çalış senin de olur.” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.