Hoşgeldiniz  

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cemevleri elektrik hesaplamada konut statüsünde hesaplanacak”

İkrar-HA1 | 16 Şubat 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cemevleri elektrik hesaplamada konut statüsünde hesaplanacak”

İKRAR – Alevi kurumlarının Türkiye genelinde başlattığı elektrik faturalarının “ticarethane” statüsünde değerlendirilmesi ile ilgili başlattığı sivil itaatsizlik eylemi ile ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi. Tayyip Erdoğan Enerji Bakanlığı’na talimat verdiğini belirterek “Cemevlerinin bağlı olduğu dernek ve vakıfların elektrik harcamalarının ticarethane yerine konut olarak değerlendirilecek” ifadesini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ayrıca “Sivil toplum kuruluşlarının elektrik aboneliği de ticarethane statüsünden konut statüsüne dönüştürülecektir. Böylece dernekler, vakıflar, cemevleri dahil, ticarethane statüsünden fatura ödeyen kuruluşların elektrik bedelleri önemli oranda düşecektir” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, doğal gaz tüketim desteğiyle ilgili de “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının kriterlerine uyan 4 milyon hane için yılda iki defada ödenmek üzere 450 ile 1150 lira arasında değişen miktarlarda doğal gaz desteği sağlayacağız. Kronik hastaların ve yaşam destek cihazına bağlı olarak hayatını sürdüren kişilerin bulunduğu haneler için bu rakama yüzde 5 ilave yapılacaktır” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.