Hoşgeldiniz  

AKP’li Cumhurbaşkanı karar verdi, AFAD Taliban yönetiminde ki Afganistan’a yardım kampanyası düzenleyecek

İkrar-HA1 | 23 Ocak 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’li Cumhurbaşkanı karar verdi, AFAD Taliban yönetiminde ki Afganistan’a yardım kampanyası düzenleyecek

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile iktidarının islami terör örgütleri ile ilişkilerini iyileştirme hamlelerinden biri de Taliban terör örgütü tarafından işgal altında tutulan Afganistan’da görülüyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile AFAD Taliban yönetiminde ki Afganistan için yardım toplayacak.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar, 5902 sayılı Kanun’un 23’üncü maddesi gereğince verildi.

Karara göre, Afganistan’da açlık ve soğuk kış şartları nedeniyle insani yardıma muhtaç sivil halka temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için destek olunması amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Söz konusu insani yardım kampanyasının koordinasyonunu yapmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı görevlendirildi.

Kampanya kapsamında, valilikler, belediyeler, diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımların aktarılması, gerçek ve tüzel kişilerce doğrudan bağış yapılması amacıyla AFAD Başkanlığınca kamu bankaları ve/veya özel bankalar nezdinde hesaplar açılacak.

Açılan hesaplar yine AFAD Başkanlığınca duyurulacak.

AFAD Başkanlığı tarafından Afganistan’a yardım kampanyası için 20 Ocak 2022 tarihinden itibaren kamu bankaları ve/veya özel bankalar nezdinde açtırılan hesaplara yapılmış/yapılacak bağışlar da insani yardım kampanyası kapsamında değerlendirilecek.

Karar hükümlerini AFAD Başkanı yürütecek.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.