Hoşgeldiniz  

AKP’li Cumhurbaşkanı TÜİK Başkanını da görevden aldı

İkrar-HA1 | 30 Ocak 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika A- A+

AKP’li Cumhurbaşkanı TÜİK Başkanını da görevden aldı

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararlar Resmi Gazete’de açıklandı. Alınan kararlardan biri de Türkiye İstatistik Kurumu Başkanı olarak görev yaparken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinde kapıları kapatarak Kılıçdaroğlu’nun girişine engel olan Sait Erdal Dinçer’in görevden alınması oldu. Dinçer’in yerine BDDK’da Başkan Yardımcısı Erhan Çetinkaya atandı.

Türkiye’de gece yarısı çıkan Cumhurbaşkanlığı kararları gündemi değiştirmeye devam ediyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından son yayınlanan atama kararlarına göre Adalet Bakanlığına AKP Yozgat Milletvekili, Eski Bakan Bekir Bozdağ atandı. Bozdağ ile ilgili TBMM’de gerçekleştirdiği FETÖ güzellemesi ve çocuk istismarcıları ile ilgili kanun düzenlemesinde yaptığı ”Onlar tecavüzcü değil, çocukların rızası vardı!” açıklaması sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılıp eleştirilmeye hala devam ediliyor.

Yine diğer bir atama kararı da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ”gerçek enflasyonu açıklamadığı, rakamlarda hükümetin lehine oynamalar yapıldığı” iddiasıyla ziyaret ettiği ancak içeri alınmadığı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer görevden alındı. Dinçer’in herhangi bir göreve atanmaması dikkat çekti. TÜİK Başkanlığına yakın bir zamanda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) başkan yardımcısı olarak atanan Erhan Çetinkaya atandı.

 

(HABER MERKEZİ)

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.