Hoşgeldiniz  

AKP’li Cumhurbaşkanı’ndan yine bir Alevilik tanımlaması

İkrar-HA1 | 03 Eylül 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’li Cumhurbaşkanı’ndan yine bir Alevilik tanımlaması

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katıldığı bir programda yine Alevilik tanımlaması yaptı. “Allahsız, Muhammedsiz, Alisiz alevilik olmaz” dedi. “Alevi-Bektaşi kardeşlerimizin meselelerinin çoğunu biz çözdük” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Yüce yaradana peygamber efendimize, manevi ve milli kırmızı çizgilerimize tecavüzden herkes ayağını denk almalıdır.” açıklamasını yaptı.

AKP İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

Dünyada ne kadar sapkın ideoloji varsa hepsini de getirip gençlerimize dayattılar. Bölgemizde ne kadar gerilim çatışma konusu varsa hepsini getirip milletimize dayattılar. Herkes hak, özgürlük, medeniyet, kalkınma yoluyla ilerlerken bize bölünmeyi, küçülmeyi, geri kalmayı, vesayeti, darbeleri dayattılar. Türk milletinin bugün sahip olduğu demokrasi standartlarına biz çıkardık. Kimi zaman idam sehpalarında, kimi zaman vesayetin dehlizlerinde akamete uğratıldık.

Artık bu ülkeye vesayetin pençesini geçirmesi eskisinden çok daha zordur. Artık bu ülkede geri kalmışlığın kader gibi kabullenilmesi eskisinden çok daha zordur. Milletimizle birlikte ülkemize Allah’a hamdolsun çağ atlattık. Demokrasi ve kalkınma devrimleri sayesinde Türkiye, ülkesi ve milletiyle dünyanın en üst ligine yükseldi. Milletimizle paylaştığımız her vizyon, hedef, program bu amaca yöneliktir. AK Parti sadece dünün sadece bugünün değil yarının da partisidir.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.