Hoşgeldiniz  

AKP’li Cumhurbaşkanını korumak için 10 ayda 265 Milyon TL harcandı

İkrar-HA1 | 13 Aralık 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’li Cumhurbaşkanını korumak için 10 ayda 265 Milyon TL harcandı

İKRAR – Halka yaşanan ekonomik krize karşı Kur’an’dan ayetler okuyarak sabır dileyen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Koruma ve Güvenlik Hizmetleri Daire Başkanlığı son 10 ayda 265 Milyon TL para harcadı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı koruma ordusu için milyonlarca lira harcanmaya devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün mali tablolarında yer alan bilgilere göre, Cumhurbaşkanlığı korumalarının bağlı olduğu Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, bu yılın ocak ile ekim aylarını kapsayan 10 aylık döneminde tam 262 milyon 592 bin TL harcadı.

 

ERDOĞAN’IN NEREDEYSE SÜLALESİ KORUNUYOR

Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı’nın görev tanımı ise şöyle: “Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı, Cumhurbaşkanı ve aile bireylerinin can güvenliği ve saygınlığı başta olmak üzere, konut, çalışma yeri, her türlü ulaşım vasıtası ile intikali esnasında, yakın koruma hizmetlerinden sorumludur. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı’na ait tüm yerleşkelerin ve Cumhurbaşkanı’nın bulunduğu her türlü bina ve tesisin güvenliğini sağlamakla görevlidir. ”Erdoğan’ın koruma ordusu için harcanan milyonlarca lira, Siber Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı birçok başkanlığın bütçesini de geride bıraktı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.