Hoşgeldiniz  

AKP’li Eyüp Belediyesi, kadınların kaçıp sığındıkları erkekler sorun çıkarıyor diye Kadın Sığınma Evi’ni kapadı

İkrar-HA1 | 17 Şubat 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’li Eyüp Belediyesi, kadınların kaçıp sığındıkları erkekler sorun çıkarıyor diye Kadın Sığınma Evi’ni kapadı

İKRAR – AKP’li Eyüpsultan Belediyesi, İstanbul Valiliği’nden aldığı onay ile ilçedeki “Kadın Sığınma Evi’ni” kapatma kararı aldı. Belediye Meclisi’nde AKP’li üyeler, “oraya gidenlerin kocaları sürekli olay çıkarıyordu” dedi.

Eyüp Belediye Meclisi’nde AKP’li üyeler Mecliste, söz konusu kapatma teklifi dikkat çekici ifadelerle savundu. AKP’li Meclis üyesi ve Hukuk Komisyonu Başkanı Ceren Çolak özetle şunları söyledi:

“Kadın konukevi sadece Eyüpsultan’a hizmet eden bir kadın konukevi değildi. ŞÖNİM’e(Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi) bilgi geliyordu, oradan bize geliyordu hanımefendiler. Sıkıntımız şuydu. Buradaki bir takım güvenlik tedbirlerini sağlayabilmemiz mümkün değildi. Biz de güvenlik sebebiyle burayı kapattık. Eyüpsultan bölgesine hizmet eden bir yer olsa, ilçeyle de sınırlı değildi, İstanbul’dan da misafirler geliyordu buraya. Umarım daha fonksiyonlu kadın sığınma evi yapılır biz de bunu destekleriz. Ama bu belediyenin hizmetidir diye bir zaruret olduğunu düşünüyorum. Bu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nındır. İlçe belediyelerinin değildir.”

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.