Hoşgeldiniz  

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kentte hayatı felç etti

İkrar-HA1 | 19 Ocak 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kentte hayatı felç etti

İKRAR – AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Eski Bakan olan Başkanı Fatma Şahin ve belediye yöneticileri sosyal medya da gündem oldular. 2 gün önce yayınlanan reklam filminde “Kışa hazırız” mesajı veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kentte başlayan kar yağışı esnasında ortadan kayboldu. Kentte 8-9 saat boyunca Gaziantepliler yollarda kaldılar, birçok yurttaş araçlarında mahsur kaldılar. Gün aydıktan sonra ortaya çıkan belediye ekipleri yollar açıldı dedi ama yolların tuzlanmadığı ve birçok kaza meydana geldi. 

Gaziantep’te sabah başlayan ve akşam saatlerinde hızlanan kar yağışı etkisini arttırdı. Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle buz tutan yollar sürücüler için çileye dönüştü. Şehir içinde ulaşımı sağlayan minibüsler ve araçlar, rampa yollarda seyir etmekte zorlandı. Kayganlaşan yollarda rampayı inmeye çalışanlar kızak gibi kayarken, rampa çıkmak isteyen araçlar ise yolda kaldı. Duramayan araçlar adeta buzda dans ettiği Gaziantep’te bazı araçlar kaza yaparak durabilirken bazı araçlar ise kıl payı kaza yapmaktan kurtuldu.

Belediye ekipleri ise yollarda tuzlama ve kar küreme çalışması yürüterek, zaman zaman kapanan yolları yeniden ulaşıma açmaya çalışıyor.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.