Hoşgeldiniz  

AKP’li Müdürden işçilere “Mitinge 4 kişi ile birlikte gelmezseniz pazartesi işe gelmeyin”

İkrar-HA1 | 26 Kasım 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’li Müdürden işçilere “Mitinge 4 kişi ile birlikte gelmezseniz pazartesi işe gelmeyin”

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İzmir programında gerçekleştireceği Alsancak Stadyumu’nun açılış törenine muhtemel katılımın düşük olacağını düşünen AKP İl Başkanlığı, AKP’li belediyelere ve çevre illerin AKP’li İlçe belediyelerini arayarak tüm işçilerin mitinge katılımlarının zorunlu kılınması talimatını verdi. İddia olarak bahsedilirken CHP’de iken hukuksuz bir şekilde AKP’ye geçirilen Menemen Belediyesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde bir yöneticinin tüm işçileri topladığı ve tehdit ettiği ortaya çıktı. AKP’li yönetici “Pazar günü kendisiyle beraber 4 kişiyle mitinge katılmayan personel bizim personelimiz olamaz, pazartesi işe gelmesin, gelirse ben geri yollarım” dedi.

Menemen Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilisi, Alsancak Stadı’nın açılışı, deprem konutlarının teslimi ve Menemen mitingi için İzmir’e gelecek olan Erdoğan’ın programına katılması için belediye işçilerini tehdit etti. İşçileri Menemen Koyundere Belediye Şantiyesi’nde toplayan yetkili, “Mitinge katılmak zorunlu. Eğer yanınızda dört kişi getirmeyecekseniz pazartesi işe gelmeyin” ifadesini kullandı.

Menemen Belediye başkan yardımcılarının da işçileri arayarak mitinge katılımın zorunlu olduğunu söylediği belirtildi.

İşçilerin mitinge katılmaya zorlanmasına ilişkin CHP Menemen İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Menemen Belediyesi idarecileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Izmir ve Menemen programına katılım çağrısıyla sınırları zorlayan bir tutum sergilemiş; savurdukları tehditler, işi çığrından çıkarmıştır. Her personele kendilerinin yanı sıra TC kimlik numaralarını önceden vermek suretiyle 4 kişi daha getirme zorunluluğu dayatan, bununla kalmayıp gelmeyenlerin ve sözünde durmayanların işlerine son verileceği gözdağını veren bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz” açıklaması yapıldı.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.