Hoşgeldiniz  

AKP’li Pendik Belediyesi’nde danışmanlara kıyak milyonlarca lira

İkrar-HA1 | 13 Haziran 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Son Dakika A- A+

AKP’li Pendik Belediyesi’nde danışmanlara kıyak milyonlarca lira

İKRAR – İstanbul’un AKP’li İlçe Belediyesi olan Pendik’te gerçekleştirilen denetimlerde büyük skandal ortaya çıktı. Belediye Başkanı Danışmanı sıfatı ile görevlendirilen 7 kişiye aylık 13 Bin TL maaş ödendi. Yine bu kişilere makam araçları tahsis edildi. Bu kişilerin telefon faturalarına kadar tüm harcamaları yine belediye bütçesinden karşılandığı ortaya çıktı. 

AKP’li İstanbul Pendik Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri Nerze Özyurtlu ve Haydar Erkol, belediyenin Denetim Komisyonu Raporu’na karşı çarpıcı tespitlerin yer aldığı bir şerh raporu hazırladı. Söz konusu raporda, AKP’li Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in danışmanları için binlerce lira harcandığı, belediye bütçesinden gerici vakıflara binalar kiralandığı ve yandaşların şirketlerine yüz binlerce lira ödendiği ifade ediliyor.

Rapora göre, Belediye Başkanı Ahmet Cin’in tam yedi danışmanı bulunuyor. Bir danışmana belediye kasasından her ay yaklaşık 13 bin TL maaş ödeniyor. Ayrıca bu danışmanlara araç tahsis ediliyor ve danışmanların cep telefonu faturaları yine belediye tarafından ödeniyor. Belediye kasasından yedi danışmana ödenen bir yıllık toplam maaş tutarı ise 1 milyon 90 bin TL’yi buluyor.

Raporda, nüfusu iki milyondan az olan büyükşehir belediyelerinde en fazla beş danışmana maaş ödenebildiğine de dikkat çekiliyor. İlçe belediyelerinde ise danışman kadrosu için bir sınırlama bulunmuyor.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.