Hoşgeldiniz  

AKP’li Tevfik Göksu belediyeyi bilinçli olarak 17 Milyon TL zarar ettirmiş

İkrar-HA1 | 11 Mayıs 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

AKP’li Tevfik Göksu belediyeyi bilinçli olarak 17 Milyon TL zarar ettirmiş

İKRAR – İstanbul Esenler Belediye Başkanı ve İBB AKP Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu Eski AKP İlçe Başkanına ait olan şirkete para kazandırmak için gereksiz harcamalar ve ihaleler yaptığı ortaya çıktı. Yapılan inceleme de 17 Milyon TL’nin bu şekilde şirkete aktarıldığı belirtildi.

Esenler Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi Kemal Şahin, AKP’li Tevfik Göksu ve belediye yöneticileri hakkında yaptığı suç duyurusunda, Esenler Belediyesi’nin geri dönüşüm işini bedelsiz ve ihalesiz şekilde eski AKP ilçe yöneticisi Hüseyin Aydın’ın şirketine devrettiğini ve bu şekilde de milyonlarca liralık kamu zararına sebebiyet verildiği belirtti. Şahin, görevini kötüye kullanan ve kamu zararına neden olan AKP’li Göksu ile ilgililer hakkında soruşturma başlatılarak haklarında kamu davası açılmasını talep etti.

Esenler Belediyesi, ilçe geneli geri dönüşüm ve ambalaj atıklarının toplaması işini, 2010 yılında eski AKP Esenler İlçe Başkan Vekili Hüseyin Aydın ve akrabalarının ortağı olduğu İstanbul Geri Dönüşüm Şirketi’ne verdi. Üstelik belediye, Sayıştay’ın tüm itirazlarına rağmen, 12 yıldır tesisi işleten AKP’li Aydın’ın şirketinden hiçbir ödeme almadı.

CHP’li Meclis Üyesi Kemal Şahin: “Tesisin bedelsiz şekilde devredilmesi, Sayıştay’ın da dikkatini çekmişti. Sayıştay 2019 yılı Esenler Belediyesi Denetim Raporu’nda şu ifadelere yer verildi: “Ambalaj atıklarının toplanması, taşınması, ayrıştırılması ve depolanması hizmetlerinin bir firmaya ihalesiz ve herhangi bir bedel alınmaksızın devredildiği tespit edilmiştir. Söz konusu hizmetlerin belediye tarafından yapılmaması veya yapılamaması durumunda, ihale mevzuatına uygun olarak bedel alınarak kiraya verilmesi kamu yararına olacaktır” dedi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.