Hoşgeldiniz  

Alevi Kadınlar Birliği Maraş Katliamı’nda hayatını kaybedenleri andılar

İkrar-HA1 | 23 Aralık 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Alevi Kadınlar Birliği Maraş Katliamı’nda hayatını kaybedenleri andılar

İKRAR – Fransa Alevi Kadınlar Birliği dün gerçekleştirdiği online buluşma ile Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden kentlerinden bir araya gelen kadınlar 1978’de Maraş’ta gerçekleştirilen korkunç katliamda hayatlarını kaybeden canları andılar. Katliamın 43’üncü yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen programda hayatlarını kaybedenler için duazlar okundu, deyişler nefeslendirildi. Katliamın ne kadar korkunç olduğunu gösteren en küçük mağdur olan Ali Tıraş’ın ablası Meryem Tıraş’ta konuşmacı olarak anma programında yerini aldı.

Katliamda hayatlarını kaybedenlere armağan etmek adına duazlarla başlayan anma programında analar verdikleri dualarla kaybedenleri andılar. Avrupa’da hızla artan Covid-19 vakaları düşünülerek online gerçekleştirilen anma programında katliamda korkunç bir şekilde katledilen Ali Tıraş’ın ablası Meryem Tıraş yaşadıklarını anlattı. Konuşmalar ve dualardan sonra program 25 Aralık’ta Maraş’a gidecek olan canlara iyi temennilerde bulunularak sonlandırıldı.

 

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.