Hoşgeldiniz  

Alevi Kurum Başkanlarından CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Ziyaret

İkrar-HA1 | 25 Mayıs 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Alevi Kurum Başkanlarından CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Ziyaret

 

İKRAR – Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül ile beraberinde Alevi Kurum Başkanlarından oluşan heyet Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Genel Merkez’de bulunan makamında ziyaret ettiler. Ziyarete Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Genel Başkanı İsmet Kurt, Pir Sultan Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Gani Kaplan ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez eşlik ettiler.

CHP Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmenin ana teması “Alevi Politikaları ve iktidarın yargı kararlarına uymaması” oldu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan iktidara gelmeleri durumunda AİHM kararları başta olmak üzere Cemevleri, Aleviler, Zorunlu Din dersi gibi Alevilerin önceliği olan konuların çözülmesini sağlayacaklarını belirtti. Yine Cemevlerinin resmi statüye kazandırılması ile ilgilide görüşünü belirten Kılıçdaroğlu “Bu iktidarın kendi gibi olmayana saygısı yok, farklılıklarımız bizim için zenginlikken bunlar için korkutucu oluyor. İktidar olduğumuz günlerde bu konuları konuşmayacağız. Hakkı olan hakkını vereceğiz” dedi.

Gerçekleşen ziyarete Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Gani Kaplan, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Genel Başkanı Ercan Geçmez, Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Genel Başkanı İsmet Kurt, Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF) Genel Başkanı Remzi Akbulut ile ABF Genel Sekreteri Ali Aktaş ile ABF Genel Başkan Yardımcısı Müslüm Metin eşlik ettiler. 

 

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.