Hoşgeldiniz  

Alevi Kurumları Kocaeli Adliyesinde Yakup Tilki hakkında suç duyurusunda bulundular

İkrar-HA1 | 10 Şubat 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Alevi Kurumları Kocaeli Adliyesinde Yakup Tilki hakkında suç duyurusunda bulundular

İKRAR – Alevi Bektaşi Federasyonu’nun çağrısı ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na sosyal medya yayınında türlü hakaret ve küfürler ederek alani bir şekilde nefret suçu işleyen Yakup Tilki hakkında suç duyurusunda bulundular. 

HABERİN VİDEOSU;

Alevi Bektaşi Federasyonu ve Kocaeli’nde bulunan Alevi Derneklerinin çağrısı ile Kocaeli Adliyesi önünde bir araya gelen yüzlerce yurttaş Alevilere ve Alevilik hakkında türlü hakaret ve küfürlerle nefret suçu işleyen Yakup Tilki hakkında suç duyurusunda bulunularak adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

”ONLAR BİZE SALDIKÇA BİZ YOLA DAHA SIKI TUTUNUYORUZ”

Kocaeli Adliyesi önünde konuşan Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül “Kerbela’da Şah Hüseyin’i kılıçla alt etmek istediler, bugün Yezid’in vücut bulduğu, kalpleri ve dilleri zehirlenmiş kişilerde küfürlerle hakaretlerle bizi yıldırmaya çalışıyorlar. Ne derlerse desinler, ne yaparlarla yapsınlar biz ne inancımızdan, ne de yolumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Bu ülke de adalet ve eşit yurttaşlık taleplerimizi sürdüreceğiz. Biz yalnız değiliz bakın milyonlarız. Onlar saldırdıkça onlar bizi yok saydıkça onlar bizi ötekileştirdikçe biz daha çok yolumuza bağlanıyoruz. Biz her türlü saldırıya rağmen adalet talebimizi arayışımızı kaybetmeyeceğiz. Biz bu toprakların sahiplerindeniz” dedi.

”DEVLETİN DİNİ ADALETTİR, ŞİMDİ YİNE ADALET İSTİYORUZ”

ABF Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül’ün konuşmasının ardından Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt konuştu. Kurt “İnancımıza yönelik bu saldırıları kabul etmemiz mümkün değil. Biz Alevi kurumları yöneticileri olarak inancımıza ve bu inancı yaşayan yurttaşlarımızın haklarını korumak mecburundayız. Bizim inancımız sevgiyi yüceltir. Bizim inancımız incinsende incinmeyeceksin fikriatını öğütler. İnancımız ne olursa olsun insan sevgisine yol gösterir bize. Bizler hakkımızı adaletten yana arayacağız. Bu adliye binalarının içinde kalan zerre adalet damlasından medet bekleyeceğiz. Provakasyonlara gelmeyeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

(GÜNCELLENECEKTİR)

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.