Hoşgeldiniz  

Alevi kurumlarından AKP’li Cumhurbaşkanının açıkladığı Cemevi = Konut statüsü ile ilgili açıklama

İkrar-HA1 | 17 Şubat 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Alevi kurumlarından AKP’li Cumhurbaşkanının açıkladığı Cemevi = Konut statüsü ile ilgili açıklama

İKRAR – Cemevlerinin ticarethane olarak kamu hizmetlerinden yararlanmasının kamuoyuna deşifre edilmesinin ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün akşam Kabine toplantısı sonrasında bir açıklama yapmış ve Cemevlerinin Konut statüsünde değerlendirilerek elektrik ve diğer giderlerin ücretlendirileceğini açıklamıştı. Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Alevi Kültür Dernekleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği 22 Şubat 2022’de Kartal Cemevi’nde bir toplantı gerçekleştirecek ve akabinde kamuoyuna statü belirleme noktasında bir basın açıklaması gerçekleştirecekler. 

Alevi kurumları tarafından paylaşılan davet bildirisinde “Biz Aleviler, eşit yurttaşlık hakkımızı istiyoruz. Cemevlerine ibadethane dememek için ticarethane, kültür merkezi, konut gibi statüler belirlenmesini tanımıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Basın Açıklamasına Davet Bildirisinde ise şu ifadeler yer aldı;

 

“Cemevleri, Alevilerin ibadethanesidir!
Biz Aleviler, eşit yurttaşlık hakkımızı istiyoruz. Cemevlerine ibadethane dememek için ticarethane, kültür merkezi, konut gibi statüler belirlenmesini tanımıyoruz.
Alevi kurumları olarak, 22 Şubat Salı saat:12:00’de yapacağımız ortak basın açıklamasıyla sesimizi duyuruyoruz”


HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.