Hoşgeldiniz  

Alevi Kurumlarından AKP’li Eski Vekil Hüseyin Besli hakkında suç duyurusu

İkrar-HA1 | 16 Kasım 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Alevi Kurumlarından AKP’li Eski Vekil Hüseyin Besli hakkında suç duyurusu

İKRAR – Alevi ve Kürt çocuklarına çifte kavrulmuş yalancılar diyerek aleni bir şekilde hakaret eden AKP’nin eski vekillerinden şimdi de yandaş bir gazetede yazarlık yapan Hüseyin Besli hakkında Alevi kurumları suç duyurusunda bulundular.

Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu, Alevi Dernekler Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Alevi Kültür Dernekleri yöneticileri tarafından Çağlayan Adliyesinde Hüseyin Besli hakkında suç duyurusunda bulundular.

Eski AKP Milletvekili olan Besli, “Mukaddime’ce/27 Yalan söyleme mecburiyeti ve becerisi” başlıklı yazısında  , “Alevi bir anne baba daha doğumdan itibaren çocuklarına kimliklerini gizlemeyi yani yalan söylemeyi öğretmek durumundaydı” ifadelerini kullandı.

Besli yazısının devamında ise “Çocuklar ‘çifte kavrulmuş yalancı’ olmak durumundadırlar. Ve ne kadar maharetle yalan söyleyebiliyorlarsa o kadar aferin alarak yetişmişlerdir” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.