Hoşgeldiniz  

Alevi Kurumlarından Başsağlığı Mesajı

İkrar-HA1 | 14 Kasım 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Alevi Kurumlarından Başsağlığı Mesajı

İKRAR – 13 Kasım 2022’de İstanbul’un en kalabalık ve en yoğun bölgesi olan Taksim İstiklal Caddesi’nde büyük bir patlama gerçekleşti. Patlamanın paketlenmiş tnt ile bir terör saldırısı olduğu yetkililerce ortaya çıkartılmıştı. Alevi Kurumları gerçekleşen saldırıda hayatlarını kaybeden yurttaşlar ve yaralananlar için taziye mesajı yayınladılar ve sivilleri hedef alan her türlü saldırıya karşı da halk ile birlik olduklarını belirttiler.

AÇIKLANAN BİLDİRİ;

BASINA VE KAMUOYUNA


13 Kasım 2022 Pazar günü İstanbul/ Taksim’de bombalı terör eylemi sonucunda bir katliam gerçekleştirildi. Bu katliamda şu ana kadar 6 Can yaşamını yitirdi, 5 kişi ağır olmak üzere 81 Canımız da yaralanmıştır.
Yaşamın kutsallığına inanan bir inancın temsilcileri olarak, masum ve savunmasız halka ve cana yönelik her türlü eylem insanlık suçudur. Bu nedenle saldırıyı lanetliyoruz ve şiddetle kınıyoruz.
Biz aşağıda imzası bulunan Alevi Bektaşi Kurumları olarak, bu saldırının arkasında kimin veya kimlerin olduğunun bir an önce açığa çıkarılmasını istiyoruz.
Katledilen ve Hakk’a yürüyen masum Can’ların Devirleri daim olsun. Ailelerinin ve halkımızın başı sağ olsun. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hızır yar ve yardımcıları olsun.


ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU
ALEVİ DERNEKLER
FEDERASYONU
ALEVİ VAKIFLARI FEDERASYONU
HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI
AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ
PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ
DEMOKRATİK ALEVİ DERNEKLERİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.