Hoşgeldiniz  

Alevi Kurumlarından Dersim ve Ovacık Belediyelerine Ziyaret

Muhabir 24 | 01 Eylül 2020 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet A- A+

Alevi Kurumlarından Dersim ve Ovacık Belediyelerine Ziyaret

Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıfları Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanları ve temsilcileri, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Ovacık Belediye Başkanı ile bir araya geldi.
Ovacık Munzur’da yapılacak olan aşure vesilesiyle Dersim’de kurumları ziyaret eden heyet, Munzur Gözelerinde başlatılan peyzaj çalışmasına ilişkin sohbet gerçekleştirdi.
Fatih Maçoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Munzur gözelerinde başlatılan peyzaj projesine ilişkin fikirlerini aktardı. Gözelerde yapılan projenin koruma amaçlı olması gerektiğini vurgulayan Maçoğlu, Munzur Özgür Aksın Meclisi’nin bu konudaki çalışmalarına değindi. Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de, “Proje koruma amaçlı değil o nedenle karşı çıkıyoruz. İnanç önderleri, sivil toplum kuruluşlarının fikirleri alınarak bir çalışma yapılmalı. İnançsal boyutunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.