Hoşgeldiniz  

Alevi Kurumlarından Muhammet Kaynar hakkında suç duyurusu

İkrar-HA1 | 11 Ocak 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Alevi Kurumlarından Muhammet Kaynar hakkında suç duyurusu

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi birleşiminde Bektaşilere hakaret eden AKP’li Meclis Üyesi Muhammet Kaynar hakkında Alevi Bektaşi Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Pir Sultan Abdal Kültür  Derneği adına yöneticiler suç duyurusunda bulundular. 


Alevi Bektaşi Federasyonu adına Genel Sekreter Ali Aktaş, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı adına Genel Başkan Ercan Geçmez ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği adına Genel Başkan Gani Kaplan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’n AKP’li İBB Meclis üyesi hakkında suç duyurusunda bulundular. Muhammet Kaynar, İBB Meclisi’nde CHP’li Meclis Üyelerini eleştirirken “Bektaşilerin hayat manasını yarım anlaması gibi” bir ifade kullanmış bu ifade sosyal medya da çok sert eleştirilmişti. Alevi Kurumları bu beyanlar üzerine Kaynar hakkında toplumun bir kesimini aşağılamak suçu işlediği gerekçesi ile cezalandırılmasını istediler.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.