Hoşgeldiniz  

Alevi Kurumlarından ortak açıklama: “Kanlı Ellerinizi Cemevlerimizden çekin”

İkrar-HA1 | 01 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika, Yaşam A- A+

Alevi Kurumlarından ortak açıklama: “Kanlı Ellerinizi Cemevlerimizden çekin”

İKRAR – Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in dün ortaya attığı Cemevi’ne saldırı planı ile ilgili bugün bir araya gelen Alevi kurumları ortak bir açıklama yaparak Cemevleri üzerinden gündem yaratmak isteyenlere karşı “Kanlı ellerinizi Cemevlerimizden çekin” başlıklı bir açıklama kaleme aldılar. 

 

Alevi Bektaşi Federasyonu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Alevi Dernekler Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu, Hacıbektaş Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ile birlikte kaleme alınan açıklama şu şekilde;

 

BASINA VE KAMUOYUNA
Kanlı ellerinizi Cemevlerimizden çekin.
Bu topraklarda Aleviler insan vicdanının onurudur.
Gün geçmiyor ki ülke gündemi sarsıntılar yaşamasın. Her dönemin karanlık ve kirli ilişkileri bir bir ortaya saçılıyor. Yayılan koku o kadar ağır ki midemizi bulandırıyor. Kamuoyu bir kez daha gördü ki, derin devlet denilen örgütlenmelerin hedefinde yine Aleviler var. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yaptığı açıklamalarda Cemevlerine saldırı hazırlığı yapıldığı iddia ediliyor. Peker’in açıklamalarına bir bütün olarak baktığımızda anlıyoruz ki, Madımak, Uğur Mumcu, Gazi, Ümraniye ve benzeri gibi katliamları yapanlar devlet içindeki kantra örgütlenmelerdir. Biz Aleviler, Anadolu halklarının bir arada yaşamasını, barışı ve kardeşliği savunuyoruz. Bu türden provokasyonlara gelmeyiz. Her fırsatta vatan millet naraları atanların aslında, çocukları zehirleyen uyuşturucu baronları oldukları sır değildir. Kimlerin ülkesini sevdiği kimlerin halklara düşmanlık yaptığını görüyoruz. Cemevleri milyonlarca Alevinin ibadethanesidir. En ufak bir saldırıdan kimlerin sorumlu olacağı bellidir. Aleviler ülke nüfusunun büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Aleviler karanlığa teslim olmayacaktır. Pis ellerinizi Cemevlerimizden çekin.!

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.