Hoşgeldiniz  

ALEVİLERE HAKARET EDENE TEPKİ GÖSTERMENİN CEZASI 10 AY HAPİS

Muhabir 24 | 24 Kasım 2020 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Son Dakika A- A+

ALEVİLERE HAKARET EDENE TEPKİ GÖSTERMENİN CEZASI 10 AY HAPİS

“10 CEZA İNANCIM İÇİN YATARIM, AMA YALNIZLIK CANIMI YAKTI”

İKRAR HABER AJANSI – İstanbul Sarıyer Belediyesinde 2 yıl önce Aleviliğe hakaret eden Hasbi Saral’a tepki gösteren Erhan Barut isimli genç bugün 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Aleviler ve Aleviliğe hakaretler eden, küfürler yağdıran ve ağza alınmayacak ithamlarda bulunan Hasbi Saral ile sözlü tartışmayla başlayıp yumruklarla biten kavgada Hasbi Saral, Alevi gençten davacı olmuştu. Çağlayan 60. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen duruşması bugün neticelendirildi. Erhan Barut, inancını ve Aleviliği koruduğu için 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

“YALNIZ KALDIM, TEK BAŞIMA MÜCADELE ETTİM”
2 yıldır süren davalarına tek başına katıldığını belirten Erhan Barut, “Alevi Kurumlarından, büyüklerimizden dava sürecinde destek göremedim. Dedelerimiz Pirlerimize yoluna canımızı vermekten çekinmediğimiz uğurda küfre hakarete karşı duruşumda yalnız başıma mahkeme koridorlarında Alevilik davasını omuzladım. Tüm kurumların, federasyonların bilgisi olmasına rağmen yalnız başıma o soğuk koridorlarda kaldım. Mücadeleyi tek başıma yaptım”

“10 AY YATARIM AMA ZORUMA GİDEN YALNIZ KALMAM”
60’ıncı Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 10 ay hapis cezasına çarptırılan Barut “10 ay ceza alıp almamam önemli değil, ben inancımı korumak adına dimdik durdum. Zoruma giden tek bir şey var o da yalnız kalmak, yalnız başıma mücadele etmekti. Şimdi üzgünüm, kırgınım…” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.