Hoşgeldiniz  

Alevilik ve Hz. Ali’ye hakaret eden öğretmen görevden alındı…. İKRAR Özel Haber

İkrar-HA1 | 24 Eylül 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Alevilik ve Hz. Ali’ye hakaret eden öğretmen görevden alındı…. İKRAR Özel Haber

İKRAR – Ankara’nın Mamak İlçesinde Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulunda Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapan M.K.’nın Alevi öğrencileri okulda fişlediği, öğrencilere Alevilik ve Hz. Ali hakkında hakaret ve iftiralarda bulunduğu iddia edilmişti. İKRAR Haber Ajansı olarak irtibat kurduğumuz Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Böyle bir şey kabul edilebilir değildir. Anadolu’nun her türlü inancı bizimdir. Bunu yapan kişi görevden alınmıştır” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mamak Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulu’nde görevli M.K. isimli şahıs sınıfta Alevi öğrenciler var mı? diye sorarak öğrencileri ayağa kaldırıp Alevilik ve Hz. Ali hakkında iftira ve hakaretlerde bulunduğu ortaya çıkmıştı. Okul yönetimi basına uyarı verildi, hareketlerin ve beyanlarının tekrarında cezalandırılacaktır beyanı sonrasında İKRAR Haber Ajansı olarak iletişim kurduğumuz Ankara Valiliği ve Mamak İlçe Milli Eğim Müdürlüğü yöneticileri şahsın görevden men edildiğini, gün itibari ile okula alınmadığı belirtildi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.