Hoşgeldiniz  

Ali El Hemdan’ın katili polise 25 yıl hapis cezası

İkrar-HA1 | 21 Aralık 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ali El Hemdan’ın katili polise 25 yıl hapis cezası

İKRAR – Adana’da Ali El Hemdan’ın öldürülmesi davasında sanık polis Fatih Karaca’ya “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti cezayı 25 yıla indirdi.

Adana’da Ali El Hemdan’ın öldürülmesi davasında mahkeme heyeti sanık polis memuru Fatih Karaca hakkında “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti geçmişteki hali ve olaydan sonraki davranışları ve verilen cezanın geleceği üstündeki olumsuz etkileri nedeni ile indirim yaparak 25 yıl hapis cezası verildi. Kararla, “Dur ihtarına uymadığı” iddiası ile polisin öldürme eylemini gerçekleştirdiği bir davada ilk kez bir polis memuru kasten öldürme suçundan ceza almış oldu.

Adana’da 28 Nisan 2020’de 17 yaşındaki Ali el Hemdan’ı öldüren polis memuru Fatih Karaca hakkında açılan davanın 7’nci duruşması Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanık polisin tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinde katıldığı duruşmada, sanık avukatları, Hemdan’ın babası Adnan el Hemdan’ın geçtiğimiz aylarda vekalet verdiği avukatları ve Adana Barosu, İHD, ÇHD avukatları ile Af Örgütü takip etti. Hemdan’ın ailesi duruşmada yer almadı.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.