Hoşgeldiniz  

Ali Erbaş; “Kurslarda ki istismarları abartıyorlar”

İkrar-HA1 | 06 Haziran 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ali Erbaş; “Kurslarda ki istismarları abartıyorlar”

İKRAR – Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sadece Erzurum’da bulunan 2 ortaokul öğrencileri ve daha küçük çocukların okutulduğu erkek Kur’an kurslarında cinsel istismarlar ile ilk kez konuştu ama değişik bir konuşma oldu. Ali Erbaş gazetecileri ve televizyoncuları eleştirdi; “Abartıyorsunuz, sinsi düşüncelerinizle kurslarımıza zarar vermeye çalışıyorsunuz” dedi.

41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Kuran kurslarımızı yıpratmaya çalışan bir takım çalışmalar var. Bunun farkında olalım. Mesainizin çoğunu kuran kurslarımıza ayırmanızı istiyorum. Kuran kurslarımızda yapılan yanlışa tahammülümüz yok” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye’nin 81 ilinden müftüler ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca taşra teşkilatlarında yürütülen hizmetlere dair istişareler, sorun ve çözüm önerileri ele alındı.Yaz Kuran kursu çalışmalarına değinen Prof. Dr. Ali Erbaş, “Kuran kurslarımız her yaştan kişiye yaş sınırı koymadan eğitim vermeye devam ediyor. İhtiyaç odaklı sistemi belirledik. Herkesin, her yaşın ihtiyaçlarına göre programlar hazırladık. Gittiğiniz zaman kuran kurslarında hocalarımızın bu programlara ne kadar uyup uymadığını kontrol edeceğiz. Kurslarımıza gelen herkes bizim personelimiz olmuyor. Nice hafız doktor, mühendis ya da iş adamları var. Bu durum kuran kurslarımızın meyvesi. Bu sebeple Kuran kurslarımızı yıpratmaya çalışan bir takım çalışmalar var. Bunun farkında olalım. Mesainizin çoğunu kuran kurslarımıza ayırmanızı istiyorum. Kuran kurslarımızda yapılan yanlışa tahammülümüz yok. Yaz Kuran kurslarımız bu ayın sonunda başlayacak. Ben yaz kuran kurslarında Kuran-ı Kerim okumayı öğrendim” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.