Hoşgeldiniz  

Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş memuriyetten çıkarıldı

İkrar-HA1 | 07 Eylül 2022 | Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş memuriyetten çıkarıldı

İKRAR – Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın kaçak yapıldığını ortaya çıkartan, Ankara’da AKP’lilerin hazine arazilerine çökmelerini ifşa ettiği için iktidarın hedefinde olan Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş, İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında açılam soruşturma kapsamında Oda Başkanı olmasına rağmen işe gitmediği gerekçesi ile memuriyeti sonlandırıldı. Karakuş “FETÖ gibi aynı mantık. Bunu yapanlar hesap verecekler. Kaçak saray yıkılacak, togo yıkılacak” dedi.

İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, Tezcan Karakuş Candan hakkındaki soruşturmayı bugün karara bağladı. Kurul, Candan’ın Çankaya Belediyesi’ndeki memuriyet görevinden çıkartılmasına karar verdi.

Tezcan Karakuş Candan, İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu kararının kendisine iletilmesinin ardında Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. Memuriyetten alınan Candan, şunları söyledi:

“Bizi 9:30’da çağırdılar, saat 11:30’da içeriye aldılar, iki saat beklettiler. Yüksek Disiplin Kurulu, İçişleri Bakanlığı’nın oluşturduğu bir heyetle toplanıyor. Heyetin başkanı, Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, 24. Dönem AKP Milletvekili. Teftiş Kurulu Başkanı, eski Kırşehir Valisi. Kırşehir, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin hinterlandında yer alan bir kent. O kentte açtığımız davalarda Kırşehir Valisi ile sık sık karşı karşıya geldik, çünkü hükümet konağı arazisini TÜRGEV’e peşkeş çeken bir valiydi. Bizim savunmamız çok kısa sürdü. Turgut Hoca’nın hazırladığı strateji ile İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’nun bizi yargılayamayacağı, bu soruşturmayı yürütemeyeceği üzerine idi. Danıştay, 18 Mayıs’ta oybirliği ile karar vermişti. Danıştay, ‘Bu senin işin değil İçişleri Bakanlığı’ dedi. Danıştay kararını sunduk. Turgut Hoca, ‘Siz bu soruşturmayı yürütemezsiniz, ortada Danıştay kararı var, disiplin amiri değilsiniz’ dedi.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.