Hoşgeldiniz  

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Yalvarıyorum, ne olur uçak gönderin. Yanıyoruz!

İkrar-HA1 | 02 Ağustos 2021 | Doğa Ekoloji, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Yalvarıyorum, ne olur uçak gönderin. Yanıyoruz!

İKRAR – Günlerdir devam eden ve kontrol altına alınamayan orman yangınlarına müdahaleler devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda resmen yöneticilere yalvararak “Yanıyoruz, havadan müdahale edilmesi lazım. Lütfen uçak gönderin” dedi.

Dört gündür süren yangınla ilgili açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Orman işçisi 2 kardeşimi kaybettik. Biz yanıyoruz, Manavgat yanıyor şu anda. Bizim artık büyüklerimiz bunu, ne yapabilirlerse yapmalarını istiyoruz. Bin 146 çalışanımla gece gündüz buradayım” diye konuştu.

Başkan Böcek; yangın ilk çıktığında 79 mahallede su almadığını ve şu anda suyu olmayan mahalle sayısının 4’e indiğini belirterek “Siyaseten söylemiyorum, her partinin büyükşehir belediye başkanı gönderiyor. Dün genel başkanım vardı, bakanlar burada, yarın Meral Akşener, Sayın Genel Başkanım, ablamız geliyor. Bugün Cumhurbaşkanımız geliyor. Bizim yangımızı söndürün, biz yanıyoruz. Burada eksik helikopter mi var, uçak mı var ne varsa. Sarp yerlere ulaşamıyoruz. Ne orman işçisi kardeşim, ne ormanın arazözleri, ne bizim büyükşehrimizin; yetişemiyoruz, ulaşamıyoruz. Biz helikopter, uçak ne varsa. Yanmak istemiyoruz daha fazla, 5 canımızdan olduk. Ayrıca ormanda binlerce canlar yanıyor şu anda. Bizi kurtarın, Antalya’yı, Manavgat’ı kurtarın” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.