Hoşgeldiniz  

Atatürk Havalimanı yıkılıyor… Kılıçdaroğlu meydan okudu; “Hepinizden hesap sorarım”

İkrar-HA1 | 17 Mayıs 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Atatürk Havalimanı yıkılıyor… Kılıçdaroğlu meydan okudu; “Hepinizden hesap sorarım”

İKRAR – İstanbul’un ilk havalimanı ve şehrin içindeki tek havalimanı olan Atatürk Havalimanı’nın kapatılmasının ardından Sağlık Bakanlığı sahta hastanesi yapılacağını açıklamıştı ancak sonrasında iktidar Atatürk Havalimanı’nı Millet Bahçesi’ne dönüştüreceğini açıkladı. Atatürk Havalimanı bugün yıkılacak ancak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Atatürk Havalimanı’nı yıkacak müteahhitlere seslendi. “Hepinizden hesap soracağım hatta özellikle sizinle ilgileneceğim” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, pistinin bir bölümü sökülerek hastane yapılan kalanı da sökülmek istenen ve yerine Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı’ndaki çalışmalarla ilgili çok sert açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, pistinin bir bölümü sökülerek hastane yapılan kalanı da sökülmek istenen ve yerine Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı’ndaki çalışmalarla ilgili çok sert açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz” açıklaması yaptı.

Havalimanındaki çalışmalara bir tepki de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Sosyal medya hesabından Arapça paylaşım da yapan Kılıçdaroğlu, sert ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:

* “Bu milletin maddi manevi ne kadar değeri varsa sattılar. Şimdi de en değerli varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar. Peki bu işe neden alelacele giriştiler?

* Büyük değişim öncesinde, 5’li çetelerin halktan götürdüğü paranın önemli kısmının yeni havalimanına bağlanmış olması mı bu acelenin nedeni? Bu parayı acilen oradan kurtarıp, seçim öncesi dışarıya mı taşımaktır asıl amaç? Yani hedef yeni havalimanını hızlıca elden çıkarmak mıdır?

* Burada asıl korku nedir? İşlenen günahların bedeli olarak, üçüncü havalimanının kamulaştırılma korkusu mu? Yeni havalimanını hızlıca satabilmek için, Atatürk Havalimanı’nın varlığı olası yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu milli servet hızlıca yok edilmeye mi girişildi?

* Peki bunların Katarlı veya S. Arabistanlı suç ortaklarına biz nefes aldıracak mıyız? Onlar burada rahat edebileceklerini mi zannediyorlar? Yok edilen Atatürk Havalimanı’nın değerini de çetelerden, onların siyasal ayağından ve yabancı suç ortaklarından alacağımızı bilmiyorlar mı?Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları dilden anlatayım: Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen suçlarda siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu bilerek gelin.Bu işte yer almış herkese son bir lafım olsun: Bu iş “Talimat aldım, mecburdum. diyeceğiniz bir iş değildir, bunun adı vatana ihanettir. Siz de sorumlu olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz!”

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.