Hoşgeldiniz  

Aziz Sancar “Cumhurbaşkanı beni ABD’ye çağırdı, benim uçağım yok dedim”

İkrar-HA1 | 25 Eylül 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Aziz Sancar “Cumhurbaşkanı beni ABD’ye çağırdı, benim uçağım yok dedim”

İKRAR – Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof.Dr. Aziz Sancar, İstanbul’da düzenlenen ve koordinatörlüğünü AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın yaptığı TEKNOFEST’e katıldı. Sancar konuşmasında önemli bir eleştiride bulundu. “Sayın Cumhurbaşkanı beni BM toplantısına davet etti. Daveti kabul edemedim ve kendisine benim sizin gibi uçağım yok ben her istediğim yere öyle gidemiyorum dedim” ifadelerini kullandı.

Teknofest’in gerçekleştirildiği Atatürk Havalimanı’na gelerek ve Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nin mezuniyet töreni öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sancar, “Ben buraya Türk dünyasına bilimi ve teknolojiyi teşvik etmek için geldim. Burada gördüklerim gerçekten beni gururlandırdı. Bana cesaret verdi. Geleceğimiz için umudum çok büyük. Bunu gerçekleştiren herkese ve gençlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gelecek Nobellerin Teknofest’ten çıkabileceğini söyleyen Sancar, “Cumhurbaşkanımız bana çok değer veriyor. Bütün etkinliklere davet ediyor. Hatta Birleşmiş Milletler’e davet etmişti. Ben de, ‘Cumhurbaşkanım benim sizin gibi uçağım yok her yere gidemem. Ancak TEKNOFEST’te kesin geleceğim ve sizinle ödüllüleri veremeye katılacağım ‘dedim” diye konuştu. 

Sözlerine gençlere seslenerek devam eden Sancar, “Gençler çok çalışın. İşler yolunda gitmediğinde inatçı olun. Fatih Sultan Mehmet’in dediğin gibi ‘Ya o beni alır ya da ben onu alırım’ düşünceyle hareket edin ve son olarak memleket sevgisini unutmayın” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.