Hoşgeldiniz  

Bakan, devlet korumasında olan çocuğu ifşa etti…

İkrar-HA1 | 24 Nisan 2021 | Çocuk, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Bakan, devlet korumasında olan çocuğu ifşa etti…

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu devrettiği çocuğa ramazan dolayısıyla çikolata ikram etmemesine tepkiler sürüyorken Bakan’ın kendi bakanlığının çocuklara verdiği hakkı tanımadığı ortaya çıktı.

Devlet korumasındaki A’ya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını devreden Bakan Derya Yanık, Devletin korumasında olan A’nın gizlilik hakkını basın önünde ihlal etti.

 

RAMAZANDAYIZ DEDİ, ÇOCUĞA ÇİKOLATA VERMEDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık devir teslim sonrasında yaptığı açıklamada “Ramazanda olmamız münasebetiyle çikolata ve çay ikram edemediğimiz A ile anlaştık Ramazan sonrasında çocuk evinde kalan 5 arkadaşı ile birlikte yeniden misafirimiz olacak” dedi. Köln Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Necat Hasoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Bakan Yanık’a tepki gösterdi. Hasoğlu “Aile (!) Bakanı milyonların önünde o dünya güzeli çocuğa koruma altında olduğunu paylaşarak mahremiyetini ihlal etti. Devletin soğuk ve dini olan koruyucu aile olduğunu hatırlattı” dedi.

BAKAN YANIK, KANUNU İHLAL ETTİ

TBMM Çocuk Koruma Kanununa göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbir kararlarının uygulanmasına göre çocuk evlerinde yaşayan A’nın güvenliği ve gizlilik hakları devlet koruması altındadır. Ancak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında A’nın gizlilik hakları, görüntüleri, ismi, yaşı Bakan Yanık ve medya kuruluşlarınca açığa çıkartılarak ihlal edildi.

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.