Hoşgeldiniz  

Başak Cengiz’in katiline istenilen ceza belli oldu

İkrar-HA1 | 29 Aralık 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Başak Cengiz’in katiline istenilen ceza belli oldu

İKRAR – Ataşehir’de Can Göktuğ Boz’un samuray kılıcı ile vahşice katlettiği Başak Cengiz’in ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Boz hakkında ‘tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Soruşturmadaki tüm detaylar ince ince işlendi, titizlikle incelendi. Ardından da İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Can Göktuğ Boz’un samuray kılıcı ile vahşice katlettiği Başak Cengiz’in ölüme ilişkin soruşturmayı tamamladı.

Boz hakkında ‘tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, olaya müdahale etmeye çalışan bir mağduru ‘silahla tehdit’ ve ‘Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’una muhalefet suçlarından toplamda 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi. İddianamenin İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Kabul edilmesi halinde Boz’un yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.